VIDEO parádičky z tenisu: Dva excelentné údery Dimitrova pochválil aj súper

Grigor DimitrovGrigor Dimitrov Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Vo štvrťfinálovom súboji na turnaji ATP vo švédskom Štokholme sa vo vynikajúcom svetle predviedol bulharský tenista Grigor Dimitrov.

Proti Američanovo Jackovi Sockovi vyčaroval pri svojom podaní za stavu 2:2 neuveriteľný úder. Dobrým podaním vytlačil súpera mimo kurtu, no ten mu loptu v ťažkej pozícii vrátil. Dimitrov akoby pôvodne počítal, že lopta bude smerovať na druhú stranu kurtu a nebol na svoj úder absolútne pripravený.

Zareagovať však stihol excelentne, v pohybe na základnej čiare si raketu poza chrbát prehodil na „komplikovaný backhend“ a s neskutočnou presnosťou zahral víťaznú loptu. Diváci netušili, že už o pár sekúnd budú Bulharovi aplaudovať opäť, keď úderom pomedzi nohy rozhodol o zisku piateho gemu druhého setu.

Dimitrov po prehratom prvom sete súboj s Američanom vyhral, no vo finále podľahol českému tenistovi Tomášovi Berdychovi.

Viac o téme: ATP Štokholm Grigor Dimitrov
  • Zdroj: športky