Hriešnik Suárez odmieta vinu: Som zhrozený, za koho ma označili

Luis Suárez
Luis Suárez

BARCELONA - Futbalový útočník Luis Suárez priznal vo svojej novej autobiografii, že ľutuje fyzické útoky na obrancu Chelsea Branislava Ivanoviča z apríla 2013 či talianskeho stopéra Giorgia Chielliniho z letných MS 2014. V incidente s Patriceom Evrom z roku 2011 však 27-ročný Uruguajčan hovorí o svojej nevine. Suárez mal vtedy rasisticky napadnúť francúzskeho ľavého beka.

"Pokojne ma volajte 'hryzadlo' alebo simulant, ale nie som rasista. Dostal som trest, ale čo je horšie, označili ma za rasistu. To je seriózne obvinenie. Trápi ma to, pretože sa to dotklo mňa aj mojej rodiny. Je to urážka môjho mena a to už nikto nevymaže. Bol som zhrozený, keď som si uvedomil, za koho ma označili. Aj po určitom čase som smutný a nahnevaný, že táto škvrna zostane na mojom mene navždy," povedal zakončovateľ FC Barcelona v rozhovore pre britský The Guardian. 

Za pohryzenie Ivanoviča a Chielliniho dostal uruguajský reprezentant 10-zápasový resp. štvormesačný dištanc, v kauze s Evrom mu vymerali trest na osem stretnutí. Incidenty s Ivanovičom a Evrom sa udiali ešte za Suárezovho pôsobenia v anglickom FC Liverpool. Rodák zo Salta minulú sobotu debutoval za Barcelonu v súťažnom zápase, ale nezabránil prehre 1:3 s Realom Madrid v prestížnom El Clásico. 


Tagy: FC Barcelona Luis Suárez Giorgio Chiellini

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA