VIDEO Katastrofa Barcelony v útoku: Bod Kataláncom zachraňoval rozhodca

Barcelončania si s obranou Getafe neporadiliBarcelončania si s obranou Getafe neporadili Zdroj: FB

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona len remizovali v sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej súťaže na trávniku Getafe 0:0. Keďže Real Madrid si už v piatok poradil s Almeríou 4:1, má na čele Primera División 4-bodový náskok práve pred FCB.

Kataláncom v sobotu pre pobolievajúci ľavý členok chýbal brazílsky kanonier Neymar, v útočnom trojlístku doplnil Lionela Messiho a Luisa Suáreza Pedro Rodríguez. Favorizovaní hostia v úvodnom dejstve dominovali, boli to však paradoxne domáci, ktorým sa naskytla najväčšia príležitosť prvého polčasu. Proti nebezpečnej strele Ángela Lafitu vytiahol bravúrny zákrok gólman Claudio Bravo.

V druhom polčase nepoľavila Barcelona v ofenzívnej snahe, čoho dôkazom je aj konečný počet striel na bránku - 23:4 v jej prospech. V predchádzajúcich siedmich meraniach síl prekonali "blaugranas" brankára Getafe vždy minimálne štyrikrát. V sobotu však ani raz a z historického hľadiska to pre nich nie je dobré znamenie - Barcelona ešte nikdy nezískala ligový primát, keď v danej sezóne nezvíťazila na pôde Getafe.

"Boli sme lepší ako súper, mali sme množstvo šancí. Pokiaľ by sme niektorú z nich premenili, hovorili by sme o vydarenom zápase. Napriek tomu nie som s hráčmi nespokojný," povedal pre oficiálnu klubovú stránku tréner Barcelony Luis Enrique.

Na štadióne Coliseum Alfonso Pérez v madridskej metropolitnej oblasti sa gólovo nepresadila ani letná posila katalánskeho veľkoklubu Luis Suárez. Uruguajský zakončovateľ nenadviazal na presný zásah zo stredajšieho duelu Ligy majstrov proti Parížu St. Germain a v Primera División ho naďalej trápia strelecké suchoty: od príchodu z FC Liverpool v najvyššej španielskej súťaži ešte neskóroval.

Včerajší zápas okrem iného poznačil aj jeden kontroverzný moment. V 94. minúte sa lopta nachádzala na polovici katalánskeho veľkoklubu, ktorý sa ešte pokúsil založiť útočnú akciu. Stal sa ale pravý opak, keď ju stratil a do obrovskej šance sa dostával hráč Getafe, keď si obišiel obrancu a mohol sa rútiť na brankára Barcelony. To však rozhodca nepochopiteľne, hoci v závere nadstaveného času, odpískal koniec zápasu.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona