Začal sa Spenglerov pohár, na úvod víťazstvá švajčiarskych celkov

Hráči Ženevy oslavujú gól do siete UfyHráči Ženevy oslavujú gól do siete Ufy Zdroj: SITA

DAVOS - V úvodnom súboji 88. ročníka hokejového Spenglerovho pohára zvíťazil obhajca prvenstva Servette Ženeva nad ruským tímom Salavat Julajev Ufa 3:2. Hráči Servette viedli v 18. min už 3:0, ale hokejisti Ufy v 35. min zásluhou Ilkku Heikkinena v presilovke znížili na 2:3. Tento stav napokon vydržal do konca zápasu.

Na podujatí, ktoré sa vo Vaillant Arene v Davose uskutoční od 26. do 31. decembra, nechýba okrem domáceho tímu Davosu, Ufy a Ženevy ani tradične výber Kanady a tiež fínsky zástupca Jokerit Helsinki. Premiérový štart čaká na chorvátsky Medveščak Záhreb. Na najstaršom hokejovom turnaji v Európe sa predstavia až tri tímy z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). 

Organizátori rozdelili účastnícke tímy do dvoch skupín. Nesú mená predvojnových švajčiarskych hokejových hviezd - Richarda "Bibima" Torrianiho a Hansa Cattiniho. V Torrianiho skupine sa stretnú Servette Ženeva, Salavat Julajev Ufa a Jokerit Helsinki, v Cattiniho skupine budú hrať HC Davos, výber Kanady a Medveščak Záhreb. Účastníci sa najprv stretnú každý s každým v skupinách. Víťazi postúpia priamo do semifinále (30. decembra), druhé a tretie tímy zo základných skupín sa 29. decembra stretnú vo štvrťfinále. Posledný deň roka bude klasicky vyhradený súboju o celkového víťaza, ktorý sa začne na pravé poludnie. 

Torrianiho skupina: 
Servette Ženeva - Salavat Julajev Ufa 3:2 (3:0, 0:2, 0:0) 
Góly: 6. Kast, 15. Pyatt, 18. Pestoni - 32. Slepyšev, 35. Heikkinen, 6300 divákov (vypredané) 

Cattiniho skupina: 
HC Davos (Švaj.) - výber Kanady 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) 
Góly: 8. Forster, 48. Axelsson - 50. A. Giroux, 6300 divákov

Viac o téme: Servette Ženeva Salavat Julajev Ufa Spenglerov pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy