Staňa vo finále neuspel, Spenglerov pohár vyhrala Ženeva

Brankár CSKA Moskva Rastislav Staňa a pred ním hráč Ženevy Inti PestoniBrankár CSKA Moskva Rastislav Staňa a pred ním hráč Ženevy Inti Pestoni Zdroj: SITA

DAVOS - Víťazom Spenglerovho pohára sa v utorok stali hokejisti Servette Ženeva, ktorí vo finále 87. ročníka v Davose zdolali CSKA Moskva 5:3. V bránke CSKA chytal slovenský reprezentant Rastislav Staňa. Pre Ženevu je to vôbec prvý triumf na podujatí.

Ženevčania viedli krátko pred koncom druhej tretiny 4:0, popredný tím z KHL znížil v poslednej časti hry až na 3:4. Otvárací gól duelu strelil v 7. minúte prešovský rodák reprezentujúci krajinu "helvétskeho kríža" Juraj Šimek.

Vlani sa z prvenstva na Spenglerovom pohári tešil hviezdami zo zaoceánskej NHL prešpikovaný výber Kanady s Patriceom Bergeronom, Ryanom Smythom, Jasonom Spezzom či Johnon Tavaresom. Kanada tento rok vypadla v semifinále.

Finále Spenglerovho pohára:

CSKA Moskva - Servette Ženeva 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Góly: 39. Saprykin, 42. Frolov, 57. Zajcev - 7. Šimek, 11. Hollenstein, 24. Petrell, 37. Romy, 59. Daugavins

Viac o téme: Hokej Pohár Rastislav Staňa Spenglerov