VIDEO Barcelona už len jediný bod za Realom: Messi odštartoval gólový uragán na pôde Bilbaa

Lionel Messi (10), Luis Suárez (9) a Neymar (11) oslavujú vedúci gól BarcelonyLionel Messi (10), Luis Suárez (9) a Neymar (11) oslavujú vedúci gól Barcelony Zdroj: SITA

BILBAO - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom večernom dueli 22. kola španielskej Primera División na ihrisku Athleticu Bilbao 5:2 a zostali v kontakte s vedúcim Realom Madrid. Gólový účet stretnutia otvoril po štvrťhodine Lionel Messi, o desať minút neskôr sa presadil Luis Suárez.

Po hodine hry síce znížil Mikel Rico, ale už o chvíľu na to si Óscar de Marcos strelil vlastenca a vzápätí skóroval aj Neymar. Domáci ešte vykresali iskierku nádeje v 67. min gólom Aritza Aduriza, no posledné slovo mali napokon hosťujúci "blaugranas". Štyri minúty pred koncom dal piaty gól Barcelony striedajúci Pedro Rodríguez. "Barca" na druhom mieste v tabuľke zaostáva za Realom o jeden bod.

Hráči Valencie zvíťazili na pôde Espanyolu Barcelona 2:1 a vrátili sa na štvrté miesto v tabuľke. O góly hostí sa postarali argentínsky stredopoliar Pablo Piatti a paradoxne domáci gólman Pau López. V závere už len skorigoval Sergio García. "Netopiere" využili zaváhanie FC Sevilla v Getafe, na 4. priečke majú pred Sevillčanmi dvojbodový náskok. Almería vyhrala v úvodnom nedeľňajšom stretnutí na ihrisku Córdoby 2:1. O výsledku rozhodol gólmi v 61. a 66. min Michel. Almería sa posunula v tabuľke na 16. priečku.

Cordoba - Almeria 1:2 (1:0)
Góly: 10. Cartabia - 61. a 66. Michel

Getafe - FC Sevilla 2:1 (1:0)
Góly: 29. Vazquez (z 11 m), 85. Leon - 66. Krychowiak

Espanyol Barcelona - FC Valencia 1:2 (0:0)
Góly: 89. Garcia - 62. Piatti, 85. Pau (vl.)

Athletic Bilbao - FC Barcelona 2:5 (0:2)
Góly: 59. Rico, 67. Aduriz – 15. Messi, 26. Suárez, 62. Marcos (vlastný), 64. Neymar, 86. Pedro, ČK: 75. Etxeita (Bilbao)

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Luis Suárez Athletic Bilbao
  • Zdroj: TASR, SITA