Slovensko opäť bez bodu: Zlepšená hra, no tri góly v bránke Jána Laca

Ján Laco (vpravo) zo Slovenska počas zápasu Fínsko - SlovenskoJán Laco (vpravo) zo Slovenska počas zápasu Fínsko - Slovensko Zdroj: SITA

OSTRAVA - Slovenskí hokejisti prakticky stratili reálnu šancu na postup zo skupiny. Prehra s Fínmi 0:3 po zlepšenom výkone, no pri streleckej nemohúcnosti doslova šokovala fanúšikov, ktorí po dvoch tretinách bez gólu zrejme nečakali trojgólovú sprchu v tretej časti. Fíni už štvrtý zápas nedostali gól. Najbližšie hrajú hokejisti spod Tatier už v nedeľu o 20.15 h proti Rusku.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 51. Donskoi (Lindell, J. Jokinen), 56. Aaltonen (J. Pesonen, Kemppainen)

Zostavy:

SLOVENSKO: Laco – Meszároš, Graňák, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík – Gáborík, Surový, Tatar – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček - Pánik, Bližňák, Bartovič - Daňo, Kopecký, Miklík - Dravecký

FÍNSKO: Fínsko: Saros – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Komarov, Kontiola, T. Ruutu – Donskoi, Barkov, J. Jokinen - Louhivaara, Immonen, Pihlström - Aaltonen, Kemppainen, J. Pesonen

Rozhodcovia: M. Vinnerborg (Švédsko), K. Olenin (Rusko) – B. Mills (Kanada), P.Carnathan (USA)

Strely na bránku 22:31, Vylúčenia 3:6

Najlepší hráči oboch tímov sú brankári - zo strany Slovenska Ján Laco

Komarov spečatil výhru Fínov Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs
    Mladý brankár Fínov Saros si udržal čisté konto. My sme zlepšili hru, Fíni boli tí, čo strieľali góly. Keby sme takto hrali prvé zápasy, zrejme by sme sa tak nenatrápili na víťazstvá.
60' Toto prakticky muselo prísť, Fíni dali gól do prázdnej bránky a vyhrali 3:0.
60'   Tréner Slovenska si zobral oddychový čas.
60'   Ján Laco na striedačke, hráme power play bez brankára.
56' Nepríjemná situácia pre Slovákov, Fíni vyhrávajú 2:0. Aaltonen vystrelil z diaľky a delovka skončila za Lacom.
53' Dočkali sme sa presilovky, zovreli sme Fínov pred ich brankárom.

Fíni sa ujali vedenia Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

53'   Slovenský hokejista pred bránkou zastavený, rozhodca nepíska. Teraz musia naši skutočne vrhnúť všetko do útoku, Fíni dali gól v najnevhodnejšej chvíli z nášho pohľadu.
    Gól mal potvrdiť videorozhodca, Laco hneď protestoval voči gólu, ale ten platí.
51' Už to asi muselo prísť, Ján Laco inkasoval po obrovskom nápore Fínov z druhej dorážke, na ktorú bol náš gólman prikrátky.
50' Parádny hokej, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, nepríjemní Fíni, ale v šanciach aj Slováci

Ján Laco (uprostred) a Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA

Hrdinom zápasu je zatiaľ Ján Laco

47'   Slovákov viackrát podržal Laco, naopak naši hrozia a obrancovia niečo reklamovali u rozhodcu.
46'   Hrá sa výborne na oboch stranách, kým v druhej tretine sme na súperovho gólmana vystrelili len dvakrát, tretia časť je vyrovnaná.
44' Slováci zvýšili aktivitu, útok s Tomášom Surovým zovrel Fínov vo vlastnom pásme, znela tam aj konštrukcia bránky súpera.
41' Hrá sa tretia tretina

Fínsky brankár  Juuse Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA

Fínsky gólman v druhej tretine veľa práce nemal.

40' Úplne zbytočný faul Jurčinu, Fíni majú presilovku. Výborne Fíni, Ján Laco exceluje.
36'   Fíni sú lepším tímom, Slováci hrajú celkom solídne a využívajú časté chyby súpera pri striedaniach.
36'   Pozor na chybu našej obrany, po pokuse Jussiho Jokkinena to takmer bol gól v našej bránke, výborný Ján Laco. Gól visí na vlásku, ani z ďalšej šance Fíni nedali gól.
35'   V rovnovážnom počte šanca Fínov, v bránke Slovenska skvelý Ján Laco.
32' Počas ďalšieho chybného striedania Fínov sa dostal do samostatného nájazdu Mário Bližňák, no akoby sa bál vystreliť, brankára obišiel a bolo po šancu - aspoň sme neinkasovali gól v oslabení.
31' Miklík zlomil hokejku a Slováci stratili pásmo. Protiútok Fínov zastavil Tomáš Tatar za cenu faulu a je po presilovke našich - o 41 sekúnd si výhodu užijú Fíni.
30'   Tatar, Surový, Gáborík, Miklík a Meszároš v prvej presilovkovej formácii našich, pokračuje výhoda o jedného muža.
30' Slováci aktívni a Jurčo vybojoval ďalšiu presilovku, Slováci necelú polminútu piati na troch Fínov.
28' Slováci majú k dispozícii dve minúty presilovky, Pihlström ide na trestnú za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou
24'   Jurčo, Viedenský, Hudáček, naša druhá formácia teraz potrápila súpera. Ale skôr je to zriedkavé, pri puku sú viac Fíni.
23'   Slováci hrajú na štyri pätorky, rovnako času každý z hráčov.
22'   Fíni sú dosť oddýchnutí a hneď sa aj rozbehli ako dravci.
21' Gáborík vylúčený za hákovanie, presilovka Fínov.
21' Hrá sa druhá tretina
20' Je po prvej tretine, ktorá jednoznačne patrila nášmu súperovi. Slováci ju prehrali 8:13 na strely, na góly je to 0:0. Slováci môžu byť hrdí akurát na to, ako získavali puky v strednom pásme a dostávali sa do prečíslení.
20' Za hrubosť idú na trestnú lavicu Komarov aj Viedenský.
18'   Fíni presilovku nevyužili, pokračujú v obrovskom tlaku.
16' Marko Daňo vylúčený za seknutie, príležitosť pre Fínov otvoriť skóre.
14'   Slováci v šanci po chybnom striedaní Fínov, inak majú Severania výrazne navrch.

Rozhodcovia neuznali Slovákom prvý Galéria fotiek (18) Zdroj: rtvs

Takto sa naši tešili, rozhodca gól vysokou hokejkou neuznal

13' Slováci z protiútoku v šanci, ani nevedeli, ako. Puk za brankárom Fínov, ale rozhodca v tom má jasno, dostal ho do bránky Hudáček dosť drzo s vysokou hokejkou. Verdikt potvrdil aj videorozhodca.
11'   Toto snáď nie. Fíni strieľajú a naši sa prizerajú. Mnohé z ich šancí boli stopercentné.
9' Aaltonen pred Lacom, slovenský gólman prerušil hru. Fíni majú stále veľa priestoru v našej obrane a tlak. Ak bude hra takto pokračovať, gól do našej bránky je otázkou času. Slováci ledva vyhodili.
8' Ak sme sa v prvých piatich minútach čudovali, že naši hrajú s Fínmi vyrovnanú partiu, hra postupne naberá iný obraz. Fíni mali dve vyložené príležitosti, hasil Ján Laco.
6' Naopak Fíni v šanci pred Jánom Lacom
5' Pánik v šanci, skóre sa nemení.
3'   V úvodných minútach je to opatrné, hrá sa vo vysokom tempe a skôr si hráči dávajú pozor, aby nespravili chybu. Hráči majú krátke striedania, čo je dôkaz, že naši budú hrať skutočne s nasadením.
1' Hneď na začiatku Tatar v príležitosti, veľmi dobrý štart do stretnutia, prečíslenie Slovákov
1' Zápas sa práve začal, Slováci so zmenenými zostavami.

Viac o téme: Vladimír Vůjtek Slovensko Ostrava Fínsko
  • Zdroj: kt; Športky