VIDEO Trenčín deklasoval Liptákov a je jesenným kráľom: Gólový koncert Tawambu

Martin Jakubko a Kingsley Madu v súboji o loptuMartin Jakubko a Kingsley Madu v súboji o loptu Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Domáci kapitán Zošák za necelé dve minúty mal dve obrovské príležitosti na otvorenie zápasového účtu. Najprv po Ďubekovom centri sám pred bránou AS loptu hlavou iba pohladil a o chvíľu na to, keď od polovice ihriska sa sám rútil na Šemrinca, pravačkou minul priestor medzi žrďami.

V 29. min. Ďubek založil rýchlu akciu MFK, prihrávkou do behu oslovil Faška, ten sa mu snažil loptu vrátiť, no chýbali centimetre, aby z toho bola domáca tutovka. Napokon však v 31. min. udrel Trenčín, ktorý dovtedy ani raz neohrozil bránu Liptákov. Po pravej strane zbehol van Kesel a voľný Schet nezadržateľne hlavou rozvlnil sieť. Vzápätí opäť nebezpečne pohrozil van Kesel. V 34. min. mohol Faško vyrovnať, pekne si zasekol loptu v hĺbke trenčianskej šestnástky, ale Šemrinec vytasil reflexívny zákrok. Po vedúcom góle hostia ofenzívne ožili a viac sa tlačili pred domácu bránu. V 42. min. Tofiloski v miliónovej šanci vychytal van Kesela.

V 53. min. Holanďan van Kesel prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a na dvakrát upravil na 0:2. Po ďalšej akcii AS svietil na tabuli stav 0:3,  Liptáci opäť zabudli na zadné vrátka a po prečíslení a centri Scheta poľahky odkrytú bránu trafil opäť van Kesel. Pre Ružu to bola nepríjemná sprcha v úvode druhého dejstva. Naopak Trenčania sa dostala úplne na koňa. V 58. min. pohotovo zblízka zakončoval Lačný, ale iba do rúk Šemrinca. V 64. min. aktívny van Kesel trafil ľavú žrď ružomberskej brány. Hostia až do konca mali všetko dianie jasne pod kontrolou. Posledný strelecký pokus mal Zošák a Šemrinec loptu vytlačil z ľavého dolného kúta.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 0:3 (0:1)
Góly: 31. Schet, 53. van Kesel, 55. van Kesel. ŽK: Kružliak – Rabiu. Rozhodoval: Marhefka – 1474 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Lupták (61. Lovás) – Kružliak – Ondrek (61. Jakubko), Faško, Dubek (79. Gerát), Zošák – Lačný.

Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Rundič, Madu – Koolwijk (84. Lawrence) – Van Kesel (81. Holubek), Opatovský, Rabiu, Schet (72. Guba) – Wesley

Ján Bíreš, asistent trénera Ružomberka: "Hlavne v prvom polčase sme sa snažili produkovať taký futbal, na aký sme sa celý týždeň pripravovali. Mrzia nás veľké nevyužité šance, ktoré ovplyvnili zápas. V 15. minúte sme mohli vyhrávať 2:0 a hralo by sa úplne inak. Po našej štandardnej situácii súper z rýchleho protiútoku dal gól. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme čo najdlhšie udržali stav 0:1 a nepustili súpera do rýchlych protiútokov. No prišli dva góly a bolo po zápase."

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Vstup do dnešného zápasu nebol úplne podľa našich predstáv. Chvíľami sme pôsobili dosť neisto najmä pri defenzívnych činnostiach, ale postupne sme sa dostali do zápasu a mali sme tam aj nejaké šance. Napokon sme v prvom polčase aj dali gól. Cez prestávku sme si povedali, ako ďalej. Chlapci sa s tým stotožnili a výsledkom boli ďalšie dva góly. Chalani sa futbalom bavili, futbal im chutil. K celému zápasu pristúpili veľmi dobre."

Na Záhorí víťazstvo Senice nad Žilinou

Seničania sa predstavili na domácej pôde po piatich týždňoch. Od začiatku sa obe mužstvá snažili útočiť, aj keď Žilinčania mali viac loptu na svojich kopačkách a boli v útoku nebezpečnejší. Už v 7. minúte bol po zlej rozohrávke domácich v gólovke hosťujúci William, jeho strela však našla len dobre postaveného Šulu. Domáci po prvý raz pohrozili v 15. min, keď po kombinácii s Kosorinom zakončoval ex-Žilinčan Klec, Volešák však jeho tvrdý pokus kryl. V 21. minúte po Williamovom vysunutí nepríjemne zakončil Bénes, ale Šula vyškriabal loptu na rohový kop. Snažili sa aj domáci, v 32. min mohol otvoriť skóre Kosorin, ale to by musel po centri Čuntu zblízka trafiť prázdnu bránu. V 34. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Paur, no loptu napálil do výborne chytajúceho Šulu. Tesne pred prestávkou zaútočili domáci, strelu Vengřinka však kryl Volešák.

Druhý polčas priniesol výborný zápas. Seničania boli lepším mužstvom, najmä vstup po prestávke mali výborný. V 48. min sa do čistej gólovej šance dostal Kosorin, nastrelil však len Volešáka. O minútu neskôr si to rovnaký hráč vynahradil. Po krásnej kombinácii Záhorákov vysunul Vengřinek na pravej strane Kleca, jeho center našiel Kosorina a ten aj za pomoci pravej žrde dopravil loptu do siete - 1:0. V 55. min strieľaný center Hlohovského skončil na ľavej žrdi domácej brány. To však bolo zo strany Žiliny v druhom polčase všetko. Gólovú poistku pridal v 67. min striedajúci Dolný, keď po centri Kalabišku svoj prvý dotyk s loptou na ihrisku premenil na gól - 2:0. Zápas sa potom už len dohrával, po záverečnom hvizde sa Seničania tešili nad prvým triumfom nad Žilinou od novembra 2013.

FK Senica - MŠK Žilina 2:0 (0:0)
Góly: 49. Kosorin, 67. Dolný. Rozhodoval: Glova, ŽK: Hromada - Škriniar, Hučko, Haskič, 1589 divákov

FK Senica: Šulla – Pavlík, Hušek, Pillár - Vengřinek, Komara (86. Varga), Hromada, Klec (79. Kontár), Čunta - Kalabiška, Kosorin (66. Dolný)

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Škriniar, Hučko, Letič - Pečovský - Jánošík (58. Michlík), Paur, Bénes (46. Hlohovský, 73. Haskič), Mihalík - William

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme mali slušný pohyb, hrali sme jednoducho, vytvárali sme si šance, ktoré sme však nepremenili. V druhej časti presný opak. Po inkasovanom góle sme sa rozpadli, hernej aj mentálne. Domáci dokázali streliť ešte jeden gól a bez problémov vyhrali. V druhom polčase sme zahazardovali s naším menom."

Dušan Vrťo, tréner FK Senica: "Zápas mal dve fázy. V prvom polčase bol súper jasne lepší a nás podržali brankár a stopérska dvojica. Cez polčas sme si niektoré veci vysvetlili v kabíne a obraz hry sa zmenil. Zvýšili sme pohyb a agresivitu. Dostali sme sa do hry a vďaka Kosorinovmu gólu sme sa dostali aj do vedenia. Jožko Dolný potom pridal druhý gól a zápas sme bez problémov dotiahli do víťazného konca."

Tawamba hetrikom zostrelil Skalicu

Úvodné minúty stretnutia patrili prekvapujúco hosťom. Už v 3. minúte Ranilovič prudkú strelu Cyprisa len vyrazil a nabiehajúci Ulrich pohotovo poslal loptu so siete - 0:1. V 22. minúte sa skóre mohlo opäť meniť, keď Ulrich sa šikovne uvoľnil na hranici šestnástky a jeho strela skončila na brvne Ranilovičovej brány. V 27. minúte Glavašovu gólovú strelu zastavila na bránkovej čiare ruka Konečného. Nasledovala červená karta a pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Tawamba a s prehľadom vyrovnal. Po polhodine hry sa v dobrej pozícii ocitol Glavaš, jeho prudký projektil však skončil nad brvnom Lupačovej brány. Do vedenia sa domáci dostali v 40. minúte, keď sa Tawamba šikovne vyhol ofsajdovej pasci a rutinérsky preloboval brankára hostí. Už o dve minúty sa skóre opäť menilo, keď si Tawamba vyskočil na Orávikov center a hlavou skompletizoval čistý hetrik.

Zaujímavé futbalové divadlo pokračovalo aj v 2. polčase. V 53. minúte prišla pekná akcia po osi Orávik-Tawamba-Glavaš a posledný z nich zoči-voči brankárovi mieril iba do neho. V 56. minúte aktívny Glavaš našiel na hranici malého vápna Perišiča, ale ten namieril iba do núručia hosťujúceho brankára. Na opačnej strane skúšal šťastie Ulrich, ktorého tečovaná strela skončila po druhý raz v stretnutí na brvne. Z následnej kontry si geniálne narazil Tawamba s Grnaričom a  jeho jemnučký lob tesne minul pravú žrď brány hostí. Po hodine hry prišla opäť skvelá kombinácia domácich, Orávikovu strelu však Lupač zázračne vyrazil. V 72. minúte po rohu Orávika zachránil znovu Lupač, keď hlavičku Tipuriča zneškodnil v poslednej chvíli. V 77. minúte sa presadil Glavaš, cez Cyprisa loptu posunul na Tawambu, ale jeho pätičku stihol zblokovať Hlinka. V závere ešte Tawamba našiel ideálne Orávika, ale jeho  strele chýbali centimetre. A tak v dôležitom 6-bodovom stretnutí zostali všetky body pri rieke Žitave.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Skalica 3:1 (3:1)
Góly: 28., 40. a 42. Tawamba (prvý z 11 m) - 3. Ulrich. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Tawamba, Kupec – Mazan, Ciprys, ČK: 27. Konečný (Skalica), 821 divákov.

ViOn Zlaté Moravce: Ranilovič – Majkič, Tipurič, De Souza, Kupec – Krznarič (89. Burič) - Orávik, Školnik (84. Ploj), Perišič, Glavaš - Tawamba (90. Pintér)

MFK Skalica: Lupač – Vrablec, Majerník, Konečný, Vaško (60. Petrovský) - Hlinka - Mazan (76. Gašparík), Čermák, Šebesta, Ciprys - Ulrich (69. Lietava).

Libor Fašiang, tréner Zlatých Moraviec: "Do zápasu sme vstúpili zle, dlhšie sme sa rozbiehali. Potom prišla situácia s červenou kartou a jedenástkou, z ktorej sme vyrovnali a dali sme aj ďalšie dva góly. Po zmene strán sme si vytvorili dostatok streleckých príležitostí, škoda, že sme ich nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Som rád, že sme toto stretnutie zvládli."

Štefan Horný, tréner Skalice: "Na tento zápas sme sa pripravovali dva týždne. Videl som ViOn s Myjavou v pohárovom zápase. Vedeli sme, že má rozdielových hráčov a to sa aj potvrdilo. Dvadsaťosem minút sme domácich k ničomu nepustili, škoda momentu Konečného s rukou. V oslabení to už bolo ťažšie, nemám mu čo vyčítať. Na začiatku druhého polčasu sme mali šancu na kontaktný gól, potom nám postupne ubúdali sily a domáci mali príležitosti aj na ďalšie góly. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Myjava tesne zvíťazila nad Podbrezovou, rozhodol Sládek

Hneď v 2. minúte pálil tesne nad bránu domáci Daniel. Na opačnej strane ihriska zaujala v 11. minúte príležitosť Gala-Andrézlyho, zakončoval všAK nepresne. V 14. minúte sa kopaničiari ujali vedenia, keď po zahraní štandardnej situácie neudržal Kuciak strelu Bílovského a prvý ligový gól v drese Myjavy zaznamenal Škutka – 1:0. Paradoxne tento okamih viac nabudil hráčov Podbrezovej a v 20. minúte skončila Rendlova strela zblokovaná tesne mimo brány. O tri minúty sa dostal za obranu Vaščák, loptu z jeho kopačky zastavila až žrď a o chvíľu mieril privysoko Gal Andrézly. V rozmedzí 36. a 37. minúty videli diváci zakončenia domácich Sládeka a Kóňu. „Železiari“ sa do konca prvého dejstva dočkali vyrovnania, v 39. min zaznamenal presný zásah Kochan 1:1.

Po zmene strán musel myjavský brankár Hruška riešiť v 51. min. k žrdi mieriacu strelu Vaščáka a o dve minúty sa blysol zákrokom pri zakončení Gala Andrézlyho. V 56. minúte skončil prudký Kupčíkov projektil tesne vedľa brány. Oba tímy sa tlačili do zakončenia, v tej istej minúte sa Sládek zbavil brániaceho hráča, ale zoči-voči Kuciakovi neuspel. V 65. minúte sa Sládek rútil na Kuciaka, ale ani tento raz hosťujúceho gólmana neprekonal. O ďalšie štyri minúty už tlak hráčov v čierno-bielych dresoch vyústil do gólu, keď Sládek využil presný center od Daniela – 2:1. V 82. minúte otočil Daniel hru na Bílovského, jeho strelu Kuciak vyrazil pred seba a Škutka následne poslal loptu tesne mimo brány.

Spartak Myjava – ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)
Góly: 14. Škutka, 68. Sládek – 39. Kochan. Rozhodoval: Špaček,  ŽK: Sládek, Duga - Kuciak, Vaščák, Gal Andrély, 849 divákov

Myjava: Hruška – Chovanec (46. Jánošík), Karlík, Marček, Kolár (56. Duga) – Pekár, Kóňa, Bílovský – Sládek, Škutka (84. Slančík), Daniel

Podbrezová: Kuciak – Andrič, Vajda, Kupčík, Migaľa – Gal Andrézly, Kochan, Szőke, Vaščák – Rendla (22. Pančík, 75. Sabler), Podio (82. Mehanovič)

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok Tawamba