VIDEO Dramatický záver v Ružomberku: Slovan na Liptove vedenie neudržal

Ružomberský brankár Tofiloski zasahujeRužomberský brankár Tofiloski zasahuje Zdroj: skslovan.com

RUŽOMBEROK - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava boli blízko k víťazstvu na pôde MFK Ružomberok, v jedinom nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej dlhodobej slovenskej súťaže Fortuna ligy sa však napokon mužstvá rozišli zmierlivo 1:1. Keď sa zdalo, že hrdinom "belasých" sa stane maďarský útočník Tamás Priskin - ten štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času strelil úvodný gól stretnutia - na druhej strane odpovedal presným zásahom v 89. min domáci žolík Miloš Lačný.

Liptáci sa pustili do favorita odvážne, nešetrili pohybom a do každého súboja išli s maximálnym nasadením. Vďaka svojmu elánu, podmurovanému veľkým oduševnením dostávali "belasých" pod tlak.  V 10. min. Faško ideálne pred bratislavskou bránou našiel voľného Jakubka, ktorého v "gólovke" vychytal Mucha. O štyri minúty na druhej strane zase Tofiloski reflexívne zmaril "tutovku" Priskinovi. V 17. min. razantný Zošákov projektil z prvej preletel vedľa brány Slovana. V 19. min. sa lopta po rohovom kope dostala k Faškovi a jeho ľavačka opečiatkovala bratislavskú žrď. V 24. min. miliónovú príležitosť spálil Jakubko, keď ako na tácke mu gólový zápis ponúkol Lovás. V závere prvého dejstva pohrozili aj hostia.  V 42. min. bolo mimoriadne horúco pred domácou bránou, po Priskinovom centri a koncovke Kubíka bol Tofiloski už prekonaný a na bránkovej čiare Ružu ratoval J. Maslo.

Po zmene strán sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 60. min. po Faškovej strele už po druhý raz zazvonilo brvo, tentoraz z vnútornej strany. V 63. min. Tofiloski vyrazil loptu na roh po strielanom a tečovanom centri Zreľáka. O chvíľu ten istý hráč hostí pálil tesne nad. V 70. min. Vittek po kolmici za obranu MFK sa sám rútil na Tofiloského, ale tesne minul priestor medzi žrďami. V 78. zakončil Lačný a Mucha jeho krížnu strelu z uhla vyrazil. V 86. min. Priskin zužitkoval Kubíkovu prihrávku, keď sa zoči – voči Tofiloskému nemýlil – 0:1. O dve minúty na to však bolo vyrovnané, Zošák zbehol po ľavej strane a po centri Lačný zblízka poslal loptu za Muchov chrbát a zariadil konečnú remízu 1:1.

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 88. Lačný - 86. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, žlté karty: Kružliak, Faško, Rosa - Gonzalez, 2695 divákov.

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo (88. Masaryk), J. Maslo, Kružliak, Rosa – Ondrek – Zošák, Ďubek, Faško (71. Lačný), Lovás (76. Boszorád) – Jakubko

Slovan: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Čikoš (55. Oršula) – Savičevič, Gonzalez – Zreľák (74. Peltier), Milinkovič (37. Kubík)– Priskin, Vittek

Viac o téme: Miloš Lačný ŠK Slovan Bratislava Tamás Priskin MFK Ružombeork