VIDEO Šokujúca prehra Bayernu: Dramatický šláger Dortmundu s Wolfsburgom

Frustrovaný Arturo Vidal a ďalší hráči BayernuFrustrovaný Arturo Vidal a ďalší hráči Bayernu Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Borussie Mönchengladbach uspeli v domácom stretnutí 15. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy, keď zdolali Bayern Mníchov nečakane hladko 3:1. "Žriebätá" rozhodli o svojom triumfe v rozmedzí 14 minút.

Najprv sa v 54. min presadil Oscar Wendt, na jeho zásah nadviazal v 66. min Lars Stindl a o dve minúty neskôr upravil na rozdiel triedy Fabian Johnson. Hosťom sa napokon ešte podarilo znížiť zásluhou navrátilca Francka Ribéryho. Zverenci Andrého Schuberta natiahli šnúru bez prehry na 10 zápasov (8 víťazstiev a 2 remízy) a v tabuľke im patrí tretia priečka. Bavori utrpeli prvú ligovú prehru v tejto sezóne, napriek tomu sú neohrozene na čele súťaže.

Večerný šláger medzi VfL Wolfsburg a Borussiou Dortmund mal mimoriadne dramatickú dohru. Na vedúci gól Marca Reusa z prvého polčasu odpovedali domáci až v 91. minúte, keď premenil penaltu Ricardo Rodriguez. Dortmund však deľbu bodov nepripustil a v tretej minúte nadstavenia mu tri body zaistil Šindži Kagawa. Na vedúci Bayern stráca po sobote päť bodov.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Mníchov 3:1 (0:0)
Góly: 54. Wendt, 66. Stindl, 68. F. Johnson - 81. Ribéry

VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)
Góly: 90.+1 Rodriguez (z 11 m) - 32. Reus, 90.+3 Kagawa, 30.000 divákov.

Hamburg - Mainz 1:3 (0:1)
Góly: 90. Djourou - 16. a 51. Samperio, 76. Clemens

Hertha Berlín - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)
Góly: 7. Darida, 60. Brooks - 29. J. Hernández, ČK: 17. Boenisch (Leverkusen)
Peter Pekarík (Hertha) nefiguruje v zápise o stretnutí.