VIDEO Bayern opäť neľútostný: Lewandowski a spol. za prvý polčas rozprášili Stuttgart

Robert Lewandowski, Arjen Robben a Arturo Vidal oslavujú gól BayernuRobert Lewandowski, Arjen Robben a Arturo Vidal oslavujú gól Bayernu Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola nemeckej bundesligy nad VfB Stuttgart presvedčivo 4:0. Zverenci trénera Pepa Guardiolu rozhodli o triumfe už v prvom polčase, keď súperovi nasúkali štyri góly a po zmene strán bezpečne kontrolovali dianie na ihrisku.

Na čele tabuľky zvýšili Bavori svoj náskok pred Borussiou Dortmund na 8 bodov, "žlto-čierni" však majú k dobru nedeľňajšie derby so Schalke 04 Gelsenkirchen.

1. FC Kolín získal cenný skalp Bayeru Leverkusen, na ktorého pôde zvíťazil 2:1 vďaka dvom presným zásahom Dominica Maroha. V drese "capkov" zasiahol do diania v 71. minúte slovenský reprezentant Dušan Švento a dve minúty po jeho príchode na trávnik hostia strelili víťazný gól.

Trojzápasovú víťaznú šnúru Wolfsburgu prestrihol Mainz, ktorý nad účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov zvíťazil 2:0. VfL doplatil na skoré vylúčenie Juliana Draxlera, ktorý sa porúčal z ihriska už v 13. minúte.

Bayern Mníchov - VfB Stuttgart 4:0 (4:0)
Góly: 11. Robben, 17. Douglas Costa, 37. Lewandowski, 40. T. Müller

Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 0:0

Bayer Leverkusen - 1. FC Kolín nad Rýnom 1:2 (1:1)
Góly: 33. J. Hernández - 17. a 72. Maroh, ČK: 53. K. Papadopoulos (Leverkusen)