VIDEO Osemfinále bez Manchestru United: Postup vybojovali Wolfsburg a Eindhoven

Matteo Darmian a radosť hráčov WolfsburguMatteo Darmian a radosť hráčov Wolfsburgu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru United si nezahrajú v jarnom osemfinále Ligy majstrov 2015/2016. V utorňajšom kľúčovom zápase záverečného 6. kola B-skupiny totiž anglický zástupca prehral na pôde VfL Wolfsburg 2:3.Okrem Wolfsburgu, ktorý s 12 bodmi vyhral skupinu, sa medzi 16 najlepších tímov starého kontinentu prebojoval z druhého miesta PSV Eindhoven, ktorý zvíťazil 2:1 nad CSKA Moskva.

Slabou útechou pre ManU je 3. priečka, ktorá im garantuje pokračovanie v 16-finále Európskej ligy UEFA. Wolfsburg mohol ísť do vedenia proti Manchestru United už v 3. minúte po šanci Schürrleho, no ten zoči-voči de Geovi vystrelil nad bránu. V 10. minúte vyšiel hosťom ukážkový brejk, na konci ktorého bol Martial a postupová matematika razom hrala v prospech "červených diablov". O štyri minúty to však neplatilo. Rodriguez rozohral voľný priamy kop, loptu poslal do pokutového územia hostí, kde z voleja nezadržateľne skóroval Naldo - 1:1. V 29. minúte po vyšachovaní obrany United udreli domáci druhýkrát, na konci učebnicovej akcie bol Vierinha - 2:1.

Duel mal grády, oba tímy ukázali svoje ofenzívne kvality. Hráči United sa pred odchodom do šatní radovali z vyrovnania, lenže regulárny gól Matu srbský rozhodca Mažič po protestoch domácich a po konzultácii so svojím asistentom neuznal pre údajný ofsajd. Po hodine hry dal o sebe vedieť Depay, ale Benaglio jeho pokus zázračne kryl na bránkovej čiare. Na opačnej strane sa do dvoch dobrých príležitostí dostal Schürrle, ale náskok VfL nezvýšil. V 82. minúte sa United dočkali vyrovnania, keď im pomohol vlastný gól Guilavoguiho. V tej chvíli postupový výsledok však trestuhodne stratili už o pár desiatok sekúnd, keď na konečných 3:2 stanovil Naldo.

B-skupina: ​

VfL Wolfsburg (Nem.) - Manchester United (Angl.) 3:2 (2:1)
Góly: 13. a 84. Naldo, 29. Vieirinha - 10. Martial, 82. Guilavougi (vlastný), ŽK: 59. A. Schürrle, 72. Naldo - 17. Darmian, 90.+ G. Varela, rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)

Zostavy:
Wolfsburg: Benaglio - Träsch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez (16. Schäfer) - Guilavougi, M. Arnold - Vieirinha (78. T. Klose), M. Kruse, Draxler (86. D. Caligiuri) - A. Schürrle
Manchester United: De Gea - Darmian (43. Borthwick-Jackson), Smalling, Daley Blind, G. Varela - Fellaini, Schweinsteiger (69. M. Carrick) - Lingard, Mata (69. Powell), Depay - Martial

PSV Eindhoven (Hol.) - CSKA Moskva (Rus.) 2:1 (0:0)
Góly: 78. L. de Jong, 86. Pröpper - 76. Ignaševič (z pok. kopu), ŽK: 66. G. Pereiro, 75. D. Guardado - 37. Wernbloom, 56. Nababkin, rozhodoval: David Fernández Borbalán (Šp.)

Zostavy:
Eindhoven: Zoet - Isimat-Mirin, Bruma, H. Moreno, Brenet - Hendrix - Pröpper, D. Guardado - G. Pereiro (85. Bergwijn), L. De Jong, Locadia
CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Cauna - Natcho, Wernbloom - Z. Tošič, A. Musa, Dzagojev - Doumbia