Real a Atlético namočení v problémoch: Aha, aký zákaz im hrozí

Gareth Bale a Cristiano RonaldoGareth Bale a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Dočasne suspendovaný odstupujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter informoval, že príslušné orgány vyšetrovali nezrovnalosti pri prestupoch madridských klubov Realu a Atlética.

"Disciplinárna komisia FIFA otvorila dve samostatné zložky proti Realu Madrid a Atléticu Madrid, ide o rovnaké záležitosti, za ktoré aktuálne pyká FC Barcelona," povedal Blatter v rozhovore pre denník Mundo Deportivo a doplnil, že disciplinárna komisia FIFA už rozhodla, no verdikt ešte nie je známy. "Som suspendovaný a aktuálne nemôžem vstúpiť na pôdu FIFA. Disciplinárka je navyše úplne nezávislá," pokračoval Blatter. 

Madridským klubom hrozí, že dostanú zákaz transferov ako ich ligový konkurent FC Barcelona. Katalánci nemohli počas predchádzajúcich dvoch prestupových období registrovať nových hráčov. Spomenuté nezrovnalosti pri prestupoch sa týkajú transferov neplnoletých hráčov pri príchode do akadémií daných klubov. "Barcelona dostala trest za porušenie pravidiel FIFA. Ak sa Real a Atlético previnili podobným spôsobom, identické by mali byť aj postihy," myslí si Blatter. 

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články