Messi hetrikom zostrelil Panamu a Argentíne vystrieľal postup do štvrťfinále Copa América

Momentka zo zápasu Argentína - Panama. V akcii s číslom 10 Lionel MessiMomentka zo zápasu Argentína - Panama. V akcii s číslom 10 Lionel Messi Zdroj: SITA

FOXBOROUGH - Fenomenálny ofenzívny klenot Lionel Messi hetrikom zariadil víťazstvo výberu svojej krajiny nad Panamou 5:0 na "storočnicovom" futbalovom turnaji Copa América v USA. Tento triumf znamená pre "Albicelestes" istotu prieniku do štvrťfinále už pred posledným súbojom proti Bolívii. Hráč katalánskeho klubu FC Barcelona sa do zápasového diania vrátil po dvojtýždňovej pauze zavinenej problémami s chrbtom a rebrami. Zranil sa v prípravnom zápase proti Hondurasu 27. mája, na Copa América vynechal v pondelok súboj proti Čile. Messimu na hetrik stačilo iba 19 minút, nastúpil pritom až po hodine hry a súperovho brankára prekonal postupne v 68., 78. a 87. minúte.

V piatok večer si tri body do tabuľky D-skupiny pripísali aj futbalisti Čile, ktorý zdolali Bolíviu 2:1. Tri body pre favorita ratoval v desiatej minúte nadstaveného času druhého polčasu gólom z pokutového kopu Arturo Vidal.

D-SKUPINA
Čile - Bolívia 2:1 (0:0)
Góly: 46. a 90.+ Arturo Vidal (druhý z pok. kopu) - 61. J. Campos

Argentína - Panama 5:0 (1:0)
Góly: 68., 78. a 87. Messi, 7. Otamendi, 90. S. Agüero, ČK: 31. A. Godoy (Panama) po druhej ŽK