Oslavy v Albánsku po historickom triumfe: Čakali sme 68 rokov!

Radosť Albáncov z historického triumfu na MERadosť Albáncov z historického triumfu na ME Zdroj: SITA

TIRANA/BELEHRAD - Prvý triumf albánskej futbalovej reprezentácie na vrcholnom podujatí vyvolal v celej krajine vlnu eufórie. Fanúšikovia i zástupcovia médií dúfajú, že víťazstvo 1:0 nad Rumunskom by mohlo Albáncom stačiť na postup do osemfinále EURO 2016.

"Historické prvé víťazstvo na ME," hlási na titulnej strane denník Shekuli. "Albánsko čakalo na tento moment 68 rokov. Proti Rumunsku žiarilo, sen pokračuje," citovala agentúra dpa reakciu albánskej televízie TV Klan. Podľa športového servera Supersport urobili albánski futbalisti krajine skvelú reklamu. "Po tomto pamätnom triumfe bude každý poznať Albánsko."

Veľkú radosť neskrýval ani albánsky premiér Edi Rama, ktorý na svoju facebookovu stránku napísal. "Foooooooooorcaaaaaaaa Shqiiiiiiiiiipeeeeeeeeeeee, Fooooooooorcaaaaaaaa (Do toho, Albánsko do toho)." Po triumfe zavládli aj šialené oslavy albánskych fanúšikov. Portál 24 Ora rozoberá postupové scenáre a analyzuje, za akých okolností by Albánci mohli z tretieho miesta postúpiť do vyraďovačky. 
 

Viac o téme: Rumunsko Albánsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články