Okrem Slovenska už s istotou postupu aj Chorváti a Maďari

Radosť hráčov Chorvátska
Radosť hráčov Chorvátska

PARÍŽ- Okrem najlepších dvoch tímov C-skupiny Nemecka a Poľska si postup do vyraďovacej fázy EURO 2016 zabezpečili v utorok aj futbalisti Slovenska, Chorvátska a Maďarska. Osemfinálovú definitívu im dala prehra Severného Írska s Nemeckom (0:1).

Slovenskí reprezentanti už v tabuľke tretích mužstiev nemôžu skončiť horšie ako na štvrtom mieste. Zo šiestich tímov na tretích pozíciách ich už nemôžu preskočiť trojbodové Albánsko a Severné Írsko a bez ohľadu na výsledky zvyšných dvoch utorňajších duelov a štyroch stredajších stretnutí im tak nemôže uniknúť postup.

Po prehre Severných Írov je takisto jasné, že v osemfinále si zahrajú aj zatiaľ štvorbodoví Chorváti a Maďari, hoci majú pred sebou ešte záverečné skupinové zápasy. Aj keby vo svojich skupinách klesli na tretie pozície, s určitosťou by v tabuľke tretích tímov predbehli Albánsko a Severné Írsko. "Šachovnicových" čakal v utorok večer v "déčku" súboj s obhajcom titulu Španielskom (21.00 v Bordeaux), lídri F-skupiny Maďari sa v stredu o 18.00 h stretnú v Lyone s Portugalskom.


Tagy: Maďarsko Chorvátsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA