Myjava s úspešnou premiérou v Európskej lige: Tento výsledok pred odvetou poteší

Spartak Myjava - Admira WackerSpartak Myjava - Admira Wacker Zdroj: Facebook - Admira Wacker

ST. PÖLTEN - Futbalisti Spartaka Myjava remizovali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí prvého predkola Európskej ligy 2016/2017 na trávniku rakúskeho tímu Admira Wacker Mödling 1:1. Myjavského brankára Matúša Hrušku prekonal v prvom polčase Eldis Bajrami, po zmene strán vyrovnal hosťujúci kapitán Tomáš Kóňa. Odveta sa odohrá o týždeň 7. júla od 17.00 h na Kopaniciach, zverenci nového trénera Mikuláša Radványiho do nej vstúpia s výhodou streleného gólu na ihrisku súpera.

Lepší z dvojzápasu úradujúceho bronzového fortunaligistu a štvrtého mužstva minulej sezóny najvyššej rakúskej súťaže narazí v druhom predkole na postupujúceho z dvojice Käpäz PFK (Azerbajdžan) - Dacia Kišiňov (Moldavsko).

Spartak Myjava - Admira Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook - Admira Wacker

V úvodnej štyridsaťpäťminútovke sa hral opatrný futbal, dôraz na pohárovú matematiku bol na úkor vyložených príležitostí. Hosťujúci Kolár síce odzbrojil protihráča, ale Myjavčania z prečíslenia štyroch proti trom nevyťažili zakončenie. Otvárací gól padol znenazdajky v 34. minúte - Kóňa prišiel o loptu a Bajrami ďalekonosnou ľavačkou zaskočil Hrušku v myjavskej bránke. Spartak sa o odpoveď snažil centrami, no Kukoľ ani Daniel nenašli adresáta. Po prestávke sa obraz hry príliš nezmenil. V 57. minúte sa hostia dostali do nádejného protiútoku, ktorý potiahol Kolár, no Kukoľ rýchlostne nestačil na domáceho obrancu.

Po hodine Myjava dvakrát striedala, na trávnik prišli Pekár aj Sládek a druhý menovaný o pár sekúnd netrafil loptu pri pokuse vystreliť v pokutovom území. V 71. minúte takmer vyrovnal Pekár, po centri z ľavej strany však tesne minul. Kopaničiari sa dočkali o dve minúty neskôr, keď na Pekárov roh najvyššie vyskočil Kóňa a hlavičkou skóroval. V ďalších momentoch si Hruška poradil s dvoma nepríjemnými strelami rakúskeho mužstva. V 81. minúte priniesla pri priamom kope spolupráca Pekár - Kóňa opäť nebezpečie, ale na bránkovej čiare zachránil Vastič.

Európska liga 2016/2017 - úvodný zápas 1. predkola - štvrtok - výsledok:

Admira Wacker Mödling (Rak.) - Spartak Myjava (SR) 1:1 (1:0) - hralo sa v St. Pöltene
Góly: 34. Bajrami - 73. T. Kóňa, ŽK: 58. D. Toth, 64. Vastič - 27. Ostojič, 90. P. Sládek, 90.+ Marček, rozhodoval: Jovič (Chor.)
Zostava Myjavy: Matúš Hruška - Beňo, Ostojič, Machovec, Mehremič - Bílovský (89. Marček), T. Kóňa - E. Daniel, Duga (65. Š. Pekár), Kukoľ - Ľ. Kolár (64. P. Sládek)

Hlasy (ORF):
Eldis Bajrami, autor gólu Admiry: "Zápas sme začali dobre, no v druhej polovici mali niekoľko kontier a dali nám vyrovnávajúci gól. Je to pre nás trpké. Málo sme sa presadzovali cez krídelné priestory. Všetko je však otvorené, pôjdeme tam dosiahnuť dobrý výsledok. Myjava hrala dobre, bola agresívna. Nedá sa o nich povedať nič zlé. Na stranách mali rýchlych hráčov, v strede dvoch rutinérov."

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Celé stretnutie sme boli aktívnejší, vypracovali sme si väčší počet šancí. Škoda, že sme z nich nevyťažili viac. Máme za sebou iba prvú polovicu, stopercentne sa koncentrujeme na domácu odvetu. Samozrejme, s výsledkom som spokojný. Prevzal som konsolidované mužstvo, hráčom som pred prvým duelom prízvukoval potrebu pozitívneho rezultátu. Aj keď to bol úvodný súťažný duel, predviedli sme kvalitný výkon."

Viac o téme: Spartak Myjava Admira Wacker Mödling