VIDEO Bale zastúpil Ronalda: Real Madrid vstúpil do sezóny triumfom

Gareth Bale a jeho gólová radosťGareth Bale a jeho gólová radosť Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Sportingu Gijón v nedeľňajšom stretnutí 1. kola nového ročníka najvyššej španielskej súťaže triumfovali nad Athleticom Bilbao tesne 2:1. Skóre duelu otvoril v 50. min domáci kanonier Duje Čop, na rozdiel dvoch gólov zvýšil o tri minúty neskôr Víctor Rodríguez. Konečný rezultát uzavrel štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času duelu Borja Viguera.

Z víťazstva sa tešili aj futbalisti Realu Madrid, úradujúci vicemajster zdolal Real Sociedad San Sebastián presvedčivo 3:0. Zverenci trénera Zinedina Zidana sa ujali vedenia v 2. min gólom Garetha Bala, na 2:0 zvýšil päť minút pred koncom prvého polčasu Marco Asensio a konečný rezultát duelu stanovil v nadstavenom čase opäť waleský kanonier Bale.

Sporting Gijón - Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Góly: 50. Čop, 53. V. Rodríguez - 86. Viguera

Real Sociedad - Real Madrid 0:3 (0:2)
Góly: 2. a 90.+ Bale, 40. Asensio
Atlético Madrid - Deportivo Alavés 1:1 (0:0)
Góly: 90.+3 Gameiro (z 11 m) - 90.+5 Garcia

Viac o téme: Gareth Bale Real Sociedad San Sebastián Real Madrid CF