Basketbal pod holým nebom – Karlovka otvára tradíciu Summer Classic

Zdroj: mbkkarlovka

Ešte pred ostrým štartom najvyššej mužskej basketbalovej súťaže sa v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves uskutoční kultúrno-športové podujatie, organizované Mládežníckym basketbalovým klubom Karlovka.

Celodenná basketbalová akcia vyvrcholí súbojom, v ktorom v mixovaných tímoch si zahrajú „extraligisti“ celku VŠEMvs Karlovka Bratislava, legendy karloveského a slovenského basketbalu ako aj známe osobnosti. Podujatie sa uskutoční vo sviatočný štvrtok 15. septembra, netradične – pod holým nebom a hlavičkou Karlovka Summer Classic.

Súčasťou celodennej akcie bude aj bohatý sprievodný program pre mladých ľudí, ako aj rodiny s deťmi, ktoré si budú môcť v rámci súťaží a cvičení privoňať k basketbalu. „Komunikujeme s viacerými známymi interpretmi, tanečníkmi a umelcami, ktorí majú vzťah k basketbalu, hip-hopovej kultúre, alebo priamo vyrastali v Karlovej Vsi,“ hovorí Ľuboš Cibák, prezident klubu MBK Karlovka. Miestom konania bude rozsiahly areál Základnej školy Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Karlovej Vsi. Na ihrisku sa podľa slov prezidenta klubu Ľuboša Cibáka okrem aktérov hlavného večerného stretnutia predstavia v exhibičných zápasoch aj mladí hráči z mládežníckej pyramídy MBK Karlovka.

Organizátori plánujú akciou Karlovka Summer Classic 2016 otvoriť novú tradíciu basketbalových zápasov. „V prvom rade ide o udalosť, ktorá je určená pre komunitu Karlovej Vsi, ale tiež pre basketbalovú verejnosť v Bratislave,“ približuje prezident MBK Karlovka Ľuboš Cibák. Hoci podľa jeho slov nepôjde o súťažný zápas, ak by sa formát osvedčil, v budúcnosti by sa Summer Classic mohol dostať aj do kalendára najvyššej basketbalovej súťaže. „Zoznam účinkujúcich a presný program vydáme už v najbližších dňoch. Najčerstvejšie informácie nájdete na našej webovej stránke, ako aj facebookovom profile klubu,“ uzatvára prezident klubu Ľuboš Cibák.

Mládežnícky basketbalový klub Karlovka Bratislava je mužský basketbalový klub, ktorý v roku 2003 založili rodičia a basketbaloví nadšenci. Cieľom klubu je dávať priestor výlučne mladým slovenským  hráčom, ktorí majú popri basketbale aj ďalšie profesijné ambície. V klube vyrástlo viacero mládežníckych reprezentantov. Postupne sa v MBK Karlovka sformoval aj mužský tím, ktorý pod hlavičkou VŠEMvs Karlovka Bratislava postúpil do najvyššej súťaže, kde bude preň sezóna 2016/2017 už treťou medzi slovenskou elitou.

Viac o téme: MBK Karlovka Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: mbkkarlovka
  • Zdroj: PR článok