VIDEO Kližan so svojím výkonom spokojný: Dobrá zábava pre divákov

Martin Kližan oslavuje víťazstvo proti Maďarovi Attilovi BalázsoviMartin Kližan oslavuje víťazstvo proti Maďarovi Attilovi Balázsovi Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vedú po úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára nad Maďarskom 1:0. O prvý bod pre slovenské farby sa postaral líder domáceho tímu Martin Kližan, ktorý si poradil s Attilom Balászom 6:1, 6:2, 3:6, 6:4. V druhom singli nastúpil na harde v bratislavskom NTC Jozef Kovalík, ktorý nahradil chorého Lukáša Lacka, proti maďarskej jednotke Mártonovi Fucsovicsovi.

Kližan už v úvodných minútach duelu s Balászom naznačil, kto bude pánom na dvorci. Po dvoch brejkoch odskočil súperovi na 4:1 a prvý set získal jasne vo svoj prospech. Kližan kvalitne returnoval, hral agresívnejšie i variabilnejšie, dominoval aj v dlhších výmenách. V druhom sete si po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0. Balász síce znížil na 2:3, no koncovka patrila slovenskej jednotke. V ďalších minútach začal Balász viac riskovať, od stavu 2:3 získal štyri gemy v rade a tretí set sa stal jeho korisťou. Na začiatku štvrtého dejstva pokračoval v odvážnej hre a vypracoval si sériu brejkbalov. Kližan však všetky odvrátil, za stavu 3:3 prelomil súperovo podanie a v desiatom geme premenil vďaka esu hneď prvý mečbal.

"Bol to obojstranne dobrý zápas. Myslím, že to bola dobrá zábava aj pre divákov. Som spokojný so svojím výkonom. V treťom sete som sa necítil úplne v pohode, súper tam zahral niekoľko výborných lôpt a chytil sa. Vo štvrtom sete som trochu zmenil taktiku na returne, čím som súpera prekvapil. Myslím si, že som ho vyhral zaslúžene. Vedel som, že súper má nebezpečný bekhend, čo sa aj potvrdilo. Som rád, že som získal pre Slovensko prvý bod. Verím, že Jojo Kovalík pridá druhý. Atmosféra v hľadisku bola veľmi dobrá. O tretej boli ľudia ešte v robote, no postupne sa hľadisko začalo zapĺňať," uviedol Kližan.

V Aegon aréne ide o reprízu minuloročného duelu druhého kola kontinentálnej zóny s Maďarsku, v ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa v júli zvíťazili na antuke v Budapešti hladko 3:0. V septembrovej baráži o účasť vo svetovej skupine prehrali na tráve v Sydney s domácou Austráliou 0:3. Slováci naposledy účinkovali medzi elitnou daviscupovou šestnástkou v roku 2006.

Viac o téme: Martin Kližan Slovensko Maďarsko Attila Balász