VIDEO Strelecký koncert Messiho družiny, Ronaldo zachránil Real pred blamážou

Lionel Messi oslavuje svoj gólLionel Messi oslavuje svoj gól Zdroj: TASR

BARCELONA - Futbalisti Realu Madrid v stredajšom zápase 25. kola španielskej La Ligy iba remizovali doma s tímom Las Palmas 3:3, keď aspoň zisk bodu ratovali až v úplnom závere. Zaváhanie zverencov trénera Zinedina Zidana využil ich najväčší rival FC Barcelona, ktorý prevalcoval Sporting Gijon 6:1 a dostal sa na čelo tabuľky o jeden bod pred "biely balet".

Real Madrid síce viedol od 8. minúty po góle Isca, ale hostia už o dve minúty vyrovnali zásluhou Domingueza Tanausua. Krátko po prestávke oslabil favorita waleský krídelník Gareth Bale, ktorého rozhodca v 47. minúte poslal pod sprchy. Domáci favorit onedlho inkasoval dva zlepené góly, ale nevzdal sa. Od úplnej blamáže ho uchránil Cristiano Ronaldo, ktorý v 86. minúte z jedenástky znížil a v 90. minúte vyrovnal na konečných 3:3.

Cristiano Ronaldo zachraňoval Real Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA

FC Barcelona pár hodín predtým zvíťazila nad zachraňujúcim sa Sportingom Gijón pohodlne 6:1. Zverenci trénera Luisa Enriqueho majú pred Realom náskok jedného bodu, lenže Madrid odohral o zápas menej. Enrique po stretnutí prekvapujúco oznámil, že po sezóne sa jeho pôsobenie na lavičke FCB skončí.

​Posledný tím tabuľky Osasuna Pamplona prehral doma s Villarrealom 1:4.

FC Barcelona - Gijón 6:1 (3:1)
Góly: 9. Messi, 11. Juan Rodríguez Martínez (vlastný), 27. L. Suárez, 49. Paco Alcacér, 65. Neymar, 87. Rakitič - 21. Carlos Castro

Osasuna Pamplona - Villarreal 1:4 (0:2)
Góly: 64. Roberto Torres (z pok. kopu) - 74. a 78. Borré, 2. Soriano, 27. Soldado (z pok. kopu)

Real Madrid - UD Las Palmas 3:3 (1:1)
Góly: 8. Isco, 86. a 90. Ronaldo (prvý z 11 m) - 10. Tanausu, 56. Viera (z 11 m), 59. Boateng, ČK: 47. Bale (Real)

Granada CF - Deportivo Alaves 2:1 (1:0)
Góly: 38. Wakaso, 53. Cuenca - 57. Camarasa, ČK: 90.+3 Katai, 90.+4 Alexis (obaja Alaves)

Celta Vigo - Espanyol Barcelona 2:2 (2:2)
Góly: 21. Aspas, 30. Wass - 28. Moreno, 32. Piatti, ČK: 43. Fontas (Celta Vigo)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Sporting Gijón