Bora neplánuje posilniť tím okolo Sagana: Aha, v čom je najväčší problém

Peter Sagan na mítingu Bora-Hansgrohe Peter Sagan na mítingu Bora-Hansgrohe Zdroj: Twitter - BORA – ARGON 18Overený účet

BRATISLAVA - Cyklistické zoskúpenie Bora-Hansgrohe má za sebou prvé mesiace v pozícii tímu World Tour v zostave s Petrom Saganom. Všetka pozornosť sa sústredila najmä na jarné klasiky, kde však slovenskému majstrovi sveta veľmi neprialo šťastie.

"Našim cieľom bolo vyhrať s Petrom monument. Boli sme veľmi blízko, ale je pravda že druhý je vlastne prvý porazený," povedal v rozhovore pre cyclingnews manažér Bory Ralph Denk. Ten mal v posledných mesiacoch plné ruky práce so zostavením tímu, angažovaním Sagana, s ktorým sa nemecký celok dohodol na plate okolo 6 miliónov eur na sezónu a získaním licencie World Tour. 

"Všetká to pozornosť je pre nás niečim novým, ale páči sa nám to a myslím že sme si počínali dobre. Peter je prispôsobivý a v tíme je tak príjemná atmosféra. To je to čo očakávajú aj naši sponzori a myslím, že sú spokojní," dodal Denk. 

Peter Sagan a Ralph Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Nevyhol sa ani otázke posilnenia tímu pre budúcu sezónu. Nájsť vhodných pretekárov, ktorí by ešte viac pomohli Saganovi k veľkým úspechom by zrejme ani tak nebol problém, ako peniaze pre ich zmluvy. "Nie je ľahké nájsť ďalší rozpočet... Som s spokojný s tým, ako sme na tom teraz," uviedol stručne manažér Bory. 

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter - BORA – ARGON 18Overený účet
  • Zdroj: športky

Súvisiace články