VIDEO Barcelona nevzdáva boj o titul, Real bez problémov vyhral v Granade

Neymar oslavuje gólNeymar oslavuje gól Zdroj: SITA

MADRID - FC Barcelona zvládol sobotňajší šláger 36. kola španielskej futbalovej La Ligy a po presvedčivom víťazstve 4:1 nad Villarrealom sa udržal v hre o titul. O góly katalánskeho tímu sa postarali všetci traja členovia jeho obávanej ofenzívy, dvakrát skóroval Lionel Messi a raz Neymar s Luisom Suarezom.

Na čele neúplnej tabuľky má Barcelona rovnako 84 bodov ako druhý Real Madrid, ktorý vyhral na pôde predposlednej Granady 4:0. "Biely balet" má zápas k dobru. Zverenci trénera Zinedina Zidana uspeli hladko aj bez Cristiana Ronalda, po dva góly strelili James Rodriguez a Alvaro Morata už v prvom polčase.

Sporting Gijon zdolal UD Las Palmas 1:0. Gijon bodoval naplno prvýkrát od 19. marca a udržal si nádej na záchranu v najvyššej súťaži. Na sedemnásty Leganes, ktorý je prvým tímom nad pásmom zostupu, stráca tri body. Leganes však ešte čaká pondelňajší zápas s Betisom Sevilla.

Atletico Madrid si upevnilo tretiu priečku v tabuľke vďaka víťazstvu 1:0 nad Eibarom. Z množstva šancí favorit premenil len jedinú, v 69. minúte rozhodol Saul Niguez o výhre semifinalistu Ligy majstrov. Dve kolá pred koncom ligy má Atletico päťbodový náskok pred štvrtým tímom tabuľky FC Sevilla a na dosah zisk miestenky v skupinovej fáze LM 2017/2018.

La Liga - 36. kolo:
FC Barcelona - Villarreal CF 4:1 (2:1)
Góly: 21. Neymar, 45. a 82. Messi (druhý z 11 m), 69. Suarez - 32. Bakambu, 90.463 divákov.

Sporting Gijon - UD Las Palmas 1:0 (0:0)
Gól: 67. Carmona, 21758 divákov.

Atletico Madrid - SD Eibar 1:0 (0:0)
Gól: 69. Niguez, ČK: 90.+2 Godin (Atletico), 46.748 divákov.

FC Granada - Real Madrid 0:4 (0:4)
Góly: 3. a 11. j. Rodriguez, 30. a 35. Morata, 19.094 divákov.

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Villarreal CF