Český brankár s problémovým správaním: Detroit sa môže s Mrázkom rozlúčiť

Petr MrázekPetr Mrázek Zdroj: SITA

DETROIT - Príde Tomáš Tatar o dobrého kamaráta? Zámorský tím Detroit Red Wings sa nerozhodol chrániť českého brankár Petra Mrázka v blížiacom sa expanznom drafte, čim riskuje, že si ho Vegas vyberú. Bola to veľmi ťažká voľba, či chrániť staršieho a skúsenejšieho Howarda alebo mladého talentovaného Mrázka. Rozhodla však komplikovaná povaha 25-ročného Čecha.

Nový tím v NHL Vegas Golden Knights si bude môcť pri expanznom drafte vybrať z každého tímu jedného hráča. Jedinou obranou pôvodnej tridsiatky je list chránených hráčov, na ktorý sa však zmestí iba jeden brankár. V Detroite bola voľba poriadne ťažká, pretože nie je isté, kto je brankárskou jednotkou.

Dve sezóny dozadu zažiaril Mrázek, ktorý sa stal číslom jedna, no v tej minulej o svoje postavenie prišiel. Zažil totiž najhoršiu sezónu v kariére, čo je pochopiteľné, keďže sa nedarilo celému tímu. Zlikvidoval však iba 90,1% striel, a to je v porovnaní s ročníkom predtým prepad o rovné dve percentá, čo je v u brankárov obrovský rozdiel. Na zápas inkasoval v priemere viac ako tri góly, čo je tiež odstrašujúca štatistika. 

Stále však platilo, že Mrázek je mladý a tím s ním môže rátať do budúcna. Jimmy Howard už má 33 rokov, no jeho povaha je podstatne pokojnejšia. Mrázek si všetko pokazil prehnaným sebavedomím a predvádzaním sa, čo vadilo generálnemu manažérovi Kenovi Hollandovi. Práve kvôli tomu sa rozhodol chrániť Howarda a Mrázka nechať napospas Vegas.

Viac o téme: Detroit Red Wings Petr Mrázek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články