Šokujúca správa zo zámoria: Hossu trápi kuriózna choroba, môže mu ukončiť kariéru!

Marián Hossa sa stal hviezdou zápasuMarián Hossa sa stal hviezdou zápasu Zdroj: SITA

CHICAGO - Hokejové Chicago možno príde o svoju slovenskú hviezdu Mariána Hossu, ktorý zvažuje ukončenie kariéry. Informovali o tom viaceré zámorské zdroje vrátane oficiálneho portálu NHL s odvolaním sa na Sportsnet.

Hossa má mať alergické reakcie na výstroj, čo môže viesť k jeho nútenému odchodu z profihokeja, informáciu priniesol reportér Elliote Friedman. "Na základe informácií, ktoré dostávam z viacerých zdrojov, je možné, že Hossa odohral svoj posledný zápas. Trpí vážnou alergickou reakciou na výstroj, ktorú nosí. Netreba to brať na ľahkú váhu, je to vtipné len pre niekoho, kto ju nikdy nemal," uviedol. Podľa neho útočník Chicago Blackhawks užíval počas uplynulej sezóny NHL silné lieky, ktoré si vyžadovali pravidelné krvné testy vzhľadom na prípadné vedľajšie účinky. Vedenie Blackhawks ani Hossov agent Rich Winter odmietli komentovať tieto informácie.

Tridsaťosemročný krídelník Hossa je napriek svojmu pokročilému hokejovému veku stále platným hráčom Chicaga, v uplynulej sezóne NHL zaznamenal 45 bodov za 26 gólov a 19 asistencií. Dlhé roky je známa aj jeho skvelá defenzíva. Pred nastávajúcim rozširovacím draftom NHL sa ocitol medzi sedmičkou chránených útočníkov "čiernych jastrabov", ktorí nebudú ponúknutí nováčikovi Las Vegas Golden Knights. Hossa celkovo počas kariéry v NHL dosiahol počas tzv. regular season 525 gólov a 609 asistencií, v play-off pridal 52 gólov a 97 asistencií. Podieľal sa na troch Stanleyho pohároch pre Chicago (2010, 2013, 2015) a do konca súčasnej dlhodobej zmluvy v tíme Blackhawks mu zostávajú 4 roky.

Viac o téme: Marián Hossa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články