Hossa zhodnotil sezónu zakončenú výbuchom: Prišla zmena, niekto si to musel zlíznuť!

Marián Hossa pri rozhovore na benefičnej akcii Stars for starsMarián Hossa pri rozhovore na benefičnej akcii Stars for stars Zdroj: Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Geniálna sezóna, ktorá skončila veľkým výbuchom v play-off. Absolútny víťaz Západnej konferencie vyhorel v prvom kole play-off s Nashvillom, ktorý momentálne bojuje o Stanleyho pohár vo finálovej sérii s Pittsburghom. Prehra 0:4 s tak kvalitným kádrom vyvolala mnoho otáznikov a pochybností. Prišli aj zmeny, ktoré priblížil Marián Hossa.

Počas benefičnej akcie STARS for STARS, ktorá predstavuje a propaguje mladé talenty slovenského športu, sa pred novinárov postavil skvelý slovenský hokejista Marián Hossa. Jeho sezóna v zámorí sa skončila až nečakane rýchlo. Ušetrený čas venuje rodine a príprave na ďalší ročník, keďže jeho hokejová kariéra ani z ďaleka nekončí.

"Z individuálneho hľadiska bola moja sezóna výborná. Môžem s ňou byť spokojný. Dal som dvakrát viac gólov ako sezónu predtým, čo v mojom veku nie je jednoduché. Som rád, že som sa hneď od začiatku dostal do hernej pohody, čo je dôležité. Základná časť bola fajn, no čo sa týka play-off, tam sme skončili veľmi skoro. Vypadli sme so silným Nashvillom, ktorý má v play-off skvelú formu, podľa mňa má aj šancu vyhrať. Mysleli sme, že aj tento rok pôjdeme znovu ďaleko, takže to trochu mrzí. Mužstvo sme mali výborné. Na konci základnej časti sme mali náskok, takže sme hrali uvoľnene, čo nám nepomohlo. Niekedy je takýto náskok zrejme nevýhodou," zhodnotil sezónu Marián Hossa.

Keď tak kvalitný tím vpadne hneď v prvom kole bez jedinej výhry, začnú si ľudia pýtať zmeny a vyvodenie dôsledkov. Prebudovanie kádra však ešte aspoň jeden rok neprichádza do úvahy: "Až také veľké zmeny ako prebudovanie kádra to nebudú. Vymenili asistenta trénera, niekto si to asi musel zlíznuť. Hlavný tréner je tam po úspechoch v obľube. Ja si myslím, že by urobili chybu, keby ho vymenia. Kostra tímu bude stále rovnaká a minimálne rok tomu ešte dajú šancu." 

 

Viac o téme: Marián Hossa Stars for stars
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Radovan Stoklasa
  • Zdroj: sportky - Rendek

Súvisiace články