VIDEO Sagan po ďalšom rýchlom, mokrom a ťažkom dni: Stať sa môže čokoľvek!

Peter Sagan
Peter Sagan

LANAKEN - Domáci Belgičan Edward Theuns z tímu Trek-Segafredo triumfoval vo štvrtkovej 4. etape cyklistických pretekov BinckBank Tour, ktorá merala 154,2 kilometra a viedla z Riemstu do Lanakenu. Mierne zvlnený profil opäť nahrával šprintérom, Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil štvrtý a nepridal tretie etapové prvenstvo na podujatí v Holandsku a Belgicku. Rovnaká priečka mu patrí aj v priebežnom poradí, ktoré naďalej vedie Švajčiar Stefan Küng (BMC).

Opäť sa rozhodlo v záverečnom hromadnom dojazde. Theuns v ňom odplatil Saganovi prehru zo stredy, Slovinec Marko Kump (SAE Team Emirates) bol druhý a Belgičan Tim Merlier (Verandas Willems-Crelan) obsadil tretie miesto. "Cítil som sa veľmi dobre. Od vlaňajšieho pádu na Tour de France som prežíval ťažké obdobie, ale tvrdo som pracoval, aby som sa vrátil naspäť. Musel som podstúpiť ešte jednu operáciu po jarných klasikách, odvtedy sa však každým týždňom cítim lepšie. Nedávno som absolvoval vysokohorské sústredenie a výsledky sa začínajú dostavovať," povedal 26-ročný Theuns.

Sagan nenadviazal na úspechy z 1. a 3. etapy, na konte má stále 99 triumfov v profesionálnej kariére. Dvojnásobný majster sveta vedie súťaž o najlepšieho šprintéra so ziskom 60 bodov. "Máme za sebou ďalší rýchly, mokrý a ťažký deň. Tím odviedol perfektnú prácu pri kontrole utečencov, dobehli sme ich vlastne iba my. Podľa očakávania vyvrcholila etapa hromadným špurtom, kde som obsadil štvrté miesto. V nasledujúcich etapách sa môže stať čokoľvek, my budeme bojovať každý deň," citoval Slováka portál cycling-info.sk.


Tagy: Peter Sagan BinckBank Tour

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
Tim de Waele/TDWSport.com; Video: Youtube

DISKUSIA