Federer už v semifinále ATP World Tour Masters: Vypláca sa mi agresívna hra

Roger Federer
Roger Federer

MONTREAL - Švajčiarsky tenista Roger Federer už je v semifinále dvojhry na podujatí ATP World Tour Masters 1000 na tvrdom povrchu v kanadskom Montreale. Turnajová dvojka Federer si poradila so Španielom Robertom Bautistom-Agutom nasadeným ako dvanástym 6:4, 6:4. Federer na putovnom kanadskom podujatí série ATP Masters 1000 triumfoval zatiaľ len dvakrát v Toronte (2004 a 2006), v Montreale ešte nedvíhal nad hlavu víťazný pohár. Teraz reálne útočí na šiesty turnajový titul v tomto roku a 27. kariérny v rámci série ATP Masters 1000. V tomto roku má 36-ročný švajčiarsky veterán úchvatnú zápasovú bilanciu 34:2. Jeho súperom v semifinále bude nenasadený Robin Haase, holandský tridsiatnik sa tak ďaleko na takom veľkom turnaji dostal v kariére po prvý raz.

"Vypláca sa mi agresívna hra. Rovnako dobre mi to ide pri sieti, prečo sa trápiť zozadu, keď to môžem hrať inak. Odviedol som dobrú prácu, dostal sa do solídneho rytmu, aj keď miestami nebolo jednoduché kontrolovať loptičku," zamyslel sa Federer, cituje ho aj portál ATP World Tour. Proti Bautistovi-Agutovi získal 21 z 25 výmen hraných aj pri sieti.

Ani vo štvrťfinále sa nezastavila snová jazda kanadského mladíka Denisa Shapovalova. V súboji nenasadených hráčov zdolal oveľa skúsenejšieho Francúza Adriana Mannarina 2:6, 6:3, 6:4 a v semifinále vyzve turnajovú štvorku Nemca Alexandra Zvereva. Ten si poradil s Juhoafričanom Kevinom Andersonom 7:5, 6:4.

Osemnásťročnému Shapovalovovi pred turnajom v Montreale patrila v renkingu ATP 143. priečka, momentálne v "live" verzii poskočil už na 67. miesto. Je to odmena za zdolanie takých tenisových persón, akými sú Argentínčan Juan Martín Del Potro či Španiel Rafael Nadal. "Párkrát v tomto týždni som sa ocitol proti stene a úspešne som ju zdolal. Hral som veľmi dobre a výrazne som sa zlepšil aj mentálne, bez toho by to nešlo," skonštatoval Shapovalov,. K štvrťfinálovému súboju s Mannarinom doplnil: "Pomalšie som sa rozbiehal, ale súper hral výborne. Potom mi pomohla dažďová prestávka, to bol moment obratu v zápase. Keď som súpera prvý raz brejkol, sebavedomie aj herná istota boli naspäť."

Súhrn výsledkov stretnutí piatkového štvrťfinále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Coupe Rogers présentée par Banque Nationale v kanadskom Montreale (dotácia 4 917 120 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku):

Dvojhra - štvrťfinále:

Roger Federer (Švaj.-2) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-12) 6:4, 6:4
Alexander Zverev (Nem.-4) - Kevin Anderson (JAR) 7:5, 6:4
Robin Haase (Hol.) - Diego Schwartzman (Arg.) 4:6, 6:3, 6:3
Denis Shapovalov (Kan.) - Adrian Mannarino (Fr.) 2:6, 6:3, 6:4

Semifinálové dvojice:

Denis Shapovalov (Kan.) - Alexander Zverev (Nem.-4)
Robin Haase (Hol.) - Roger Federer (Švaj.-2)


Tagy: Roger Federer Robin Haase

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA