Dunajská Streda s novou posilou: Na Slovensko mieri 20-ročný Ghančan

V Dunajskej Strede 20-ročný Ghančan Reuben Acquah
V Dunajskej Strede 20-ročný Ghančan Reuben Acquah

DUNAJSKÁ STREDA - Vedenie slovenského futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda najnovšie angažovalo do svojich radov Ghančana Reubena Acquaha. Dvadsaťročný defenzívny hráč (nar. 3. novembra 1996) na ŽItný ostrov prichádza z albánskeho prvoligového KF Tirana.

Rodák z Accry sa s FC DAC dohodol na štvorročnej zmluve - do konca sezóny 2020/2021. Informuje o tom oficiálna internetová stránka 4. tímu tabuľky Fortuna ligy po dosiaľ odohraných šiestich kolách. "Reuben je veľmi fyzicky zdatný defenzívny záložník, ktorý je schopný hrať aj na poste stredného obrancu. Sledovali sme ho už dlhší čas a očakávame, že nám poskytne väčšiu variabilitu a viac možností na uvedenej pozícii. Po odchode Kocsisa sme potrebovali posilniť tento post, keďže nás čaká veľmi dlhá a náročná sezóna," uviedol na klubovom webe športový riaditeľ DAC Jan Van Daele na margo novej akvizície.

Acquah je odchovancom Red Bull Ghana, africkej akadémie svetoznámeho koncernu. Seniorskú kariéru začal v Liberty Professionals Accra FC, prvoligovom tíme jeho rodného mesta. V januári 2016 o jeho služby prejavil interes aj francúzsky klub Olympique Marseille, napokon však zamieril do belgického Mechelenu. Uplynulú sezónu 2016/2017 strávil v albánskej lige: v drese KF Tirana nastúpil v 24 stretnutiach. Podieľal sa tiež na zisku Albánskeho pohára, pri finálovom víťazstve 3:1 nad Skenderbeu Korce bol na trávniku plných 120 minút, vrátane predĺženia. Rovnako kompletnú minutáž si Reuben Acquah pripísal aj v dvojzápase 1. predkola Európskej ligy 2017/2018 proti izraelskému Maccabi Tel Aviv, v ktorom Tirančania dvakrát podľahli - 0:2 (vonku) a 0:3 (doma).


Tagy: FC Dac Dunajská Streda Reuben Acquah

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcdac.sk

DISKUSIA