Duel medzi Slovanom a DAC s prísnymi bezpečnostnými opatreniami: Polícia ho označila za rizikový

Na snímke ťažkoodenci hliadkujú pred začiatkom šlagru
Na snímke ťažkoodenci hliadkujú pred začiatkom šlagru

BRATISLAVA - V súvislosti s nedeľným futbalovým fortunaligovým zápasom na Pasienkoch medzi domácim ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda pripravila polícia viaceré bezpečnostné opatrenia. Cieľ je zabezpečiť verejný poriadok, ochranu života, zdravia a majetku občanov. Tiež plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky v hlavnom meste. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Organizátor označil športové podujatie za rizikové, preto do bezpečnostných opatrení zapoja príslušníkov poriadkovej, dopravnej, ako aj kriminálnej polície. Počítať treba aj s dopravnými obmedzeniami, ktoré budú orientované predovšetkým na bezprostredné okolie štadióna Pasienky. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.30 h.

"Počas presunu fanúšikov bude potrebné počítať s čiastočnými dopravnými obmedzeniami na trase presunu fanúšikov medzi železničnou stanicou Nové Mesto a štadiónom na Pasienkoch," upozornil Szeiff.

Z dôvodu presunu fanúšikov v čase asi od 17.00 do 17.30 h dôjde k uzavretiu Tomášikovej ulice, a to v úseku od Vajnorskej ulice až po križovatku s Rožňavskou ulicou. Následne v úseku od Trnavskej cesty od križovatky s Bajkalskou ulicou. "Dopravní policajti budú po priebehu bezpečnostného opatrenia situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne. O prípadných dopravných obmedzeniach bude verejnosť včas informovaná," podotkol hovorca. 

Počas futbalového zápasu je polícia pripravená poskytnúť súčinnosť usporiadateľskej službe v prípade, ak by na štadióne došlo k narušeniu verejného poriadku a usporiadateľ by vyhodnotil, že nie je schopný zabezpečiť nápravu vlastnými silami. "Pred a po ukončení zápasu budeme monitorovať situáciu v bezprostrednej blízkosti štadióna, ale aj v jeho širšom okolí," uviedol Szeiff.

Polícia žiada občanov, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Edmund Örzsik

DISKUSIA