Svetové maximum pokorené: Na US Open vystúpil na absolútny vrchol

Bob a Mike Bryanovci
Bob a Mike Bryanovci

NEW YORK - Američan Mike Bryan a jeho brat-dvojča Bob sú už v semifinále štvorhry na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku po tom, ako zdolali francúzske duo Julien Benneteau - Edouard Roger-Vasselin 6:3, 7:5.

Pre Mika Bryana to bolo rekordné 1052. kariérne víťazstvo vo štvorhre (pri 330 prehrách, úspešnosť 76,1 percenta) v kariére. Prekonal svetové maximum Kanaďana Daniela Nestora, ktorý dosiahol 1051 výhier. Brat Mika Bryana Bob má na konte 1038 víťazstiev.

Bryanovci sa usilujú o zisk 17. grandslamového titulu vo štvorhre. Sú nasadení ako pár číslo 5 a najbližšie sa stretnú so španielskym duom Feliciano López a Marc López, jedenástkami žrebu. Lópezovci vo štvrťfinále vyradili Holanďanov Robina Haaseho a Matwého Middelkoopa 6:4, 7:5.

Výsledky stretnutí utorňajšieho štvrťfinále štvorhry mužov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku (28. augusta - 10. septembra, celková dotácia 50,4 milióna USD, tvrdý povrch Deco Turf II):

Štvorhra mužov - štvrťfinále (zhora podľa "pavúka"):
Henri Kontinen, John Peers (Fín./Aus.-1) - Nicholas Monroe, John-Patrick Smith (USA/Aus.) 6:3, 6:4
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-12) - Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-4) 6:1, 6:2
Feliciano López, Marc López (Šp.-11) - Robin Haase, Matwé Middelkoop (Hol.) 6:4, 7:5
Bob Bryan, Mike Bryan (USA-5) - Julien Benneteau, Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 7:5


Tagy: Mike Bryan Bob Bryan

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA