Mečíř nominoval na Poľsko: Táto šestica zabojuje o daviscupovú záchranu

Miloslav Mečíř
Miloslav Mečíř

BRATISLAVA - So šesticou Norbert Gombos, Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Andrej Martin, Alex Molčan a Igor Zelenay zatiaľ ráta kapitán Slovákov Miloslav Mečíř na domáce stretnutie s Poliakmi 15. - 17. septembra na antuke pod odtiahnutou strechou Aegon arény NTC v Bratislave v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev mužov.

Informáciu priniesol web Slovenského tenisového zväzu (STZ) aj s pripomenutím stredajšej tlačovej besedy v dejisku (11.00 h). Devätnásťročný Molčan v minulosti ešte nebol v kádri. Na spomenutej TB bude spolu s Mečířom, ale aj Gombosom a Lackom.

V utorok je uzávierka oficiálnych predbežných nominácií. Mečíř bude musieť nahlásiť Medzinárodnej tenisovej federácii (ITF) konkrétnu štvoricu. V každom tíme sa potom môžu udiať dve zmeny pred žrebom programu vo štvrtok 14. septembra.

Hrdina slovenskej daviscupovej sezóny 2015 Martin Kližan sa momentálne dáva dokopy po zranení lýtka. V súvislosti s budúcim týždňom sa prihlásil na antukový challenger v poľskom Štetíne rovnako ako poľský singlista číslo jeden podľa postavenia v renkingu Jerzy Janowicz.


Tagy: Miloslav Mečíř Slovensko Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA