Slovan nezvládol ani ďalší zápas: Tesná prehra v Čeľabinsku

Traktor Čeljabinsk - HC Slovan BratislavaTraktor Čeljabinsk - HC Slovan Bratislava Zdroj: hcslovan.sk

ČEĽABINSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Traktoru Čeľabinsk 1:2. Pre zverencov trénera Eduarda Zankovca ide o druhú prehru po sebe, vo štvrtok nestačili ani na Jekaterinburg. Domáci sa dostali do vedenia v 15. min, keď sa v presilovej hre presadil Richard Gynge.

Slovan odpovedal o dve minúty neskôr tiež v početnej prevahe, úspešným strelcom bol Marek Viedenský, pre ktorého to bol siedmy gól v sezóne. O víťazný presný zásah pre Traktor sa postaral v 26. min Alexej Kručinin, keď spomedzi kruhov prestrelil Jakuba Štěpánka. Slovanisti sa v záverečnej tretine síce snažili o vyrovnanie, ale súper ich dobrou defenzívnou hrou nepustil k vážnejším príležitostiam.

Slovan Bratislava má v tejto sezóne na konte 6 víťazstiev a 16 prehier. V ostatných piatich dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 11. miesto, má 22 bodov. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má deväťbodové manko. V pondelok sa "belasí" od 16.00 h SELČ predstavia na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Traktor Čeljabinsk