VIDEO Po parádnom výkone Cháru prišla prehra, Halák prekonaný trikrát

Brankár Jaroslav Halák v akciiBrankár Jaroslav Halák v akcii Zdroj: SITA

LAS VEGAS - Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili nad hráčmi Bostonu Bruins 3:1 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Kapitán zdolaného tímu Zdeno Chára odohral 21:31 min, štyri minúty sedel na trestnej lavici. V profilige sa premiérovo predstavil v drese domácich ruský útočník Vadim Šipačov, ktorý aj skóroval.

Po bezgólovej prvej tretine v druhom dejstve boli strelecky úspešní Alex Tuch a Šipačov, pre oboch to boli prvé góly v NHL. Tridsať sekúnd pred koncom zápasu vrátil "medvedom" nádej presným zásahom český útočník David Pastrňák, ale už o 16 sekúnd neskôr spečatil štvrtý triumf "zlatých rytierov" v sezóne gólom do prázdnej bránky Švéd Oscar Lindberg. V bránke víťazného tímu stál pri zranení jednotky Marca-André Fleuryho 23-ročný Malcolm Subban, ktorý pri svojom prvom triumfe v profilige proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi predviedol 21 zákrokov. Obaja gólmani sa pred zápasom v krátkosti porozprávali, Fleury svojmu náhradníkovi povedal, aby si zápas užil a a tak sa aj stalo.

"Je to skvelý pocit. V Bostone mám veľa priateľov, hral som tam s výbornými spoluhráčmi a pracoval so skvelým realizačným tímom. Som šťastný, že sme zvíťazili," povedal podľa nhl.com mladší brat známejšieho P.K. Subbana, hrajúceho v obrane za Nashville Predators. "Malcolma dobre poznáme. Výborne reaguje najmä na prvé strely. Chceli sme ho dostať pod tlak a znepríjemniť mu život dorážkami. Nemyslím si, že by sa nám to darilo," odhalil príčinu neúspechu tréner Bruins Bruce Cassidy. "Súper bol aktívnejší, preto zvíťazil," dodal.

Kouč Golden Knights Gerard Gallant si pochvaľoval hráčov, ktorí prišli z nižšej AHL. "Boli to výborné posily z 'farmy'. Keď stratíte Jonathana Marchessaulta, Erika Haulu a Marka-Andrého Fleuryho, nahradíte ich týmito chlapcami a hrajú výborne. Brankár Subban bol naozaj skvelý," vyhlásil.

Buffalo Sabres zvíťazili prvýkrát v sezóne - nad Anaheimom Ducks 3:1. Pre trénera Sabres Phila Housleya to bolo premiérové víťazstvo v pozícii hlavného kouča tímu NHL. Góly Buffala strelili Justin Bailey, Benoit Pouliot a Johan Larsson. Jediný presný zásah Ducks dosiahol v početnej nevýhode Chris Wagner. Gólman Buffala Chad Johnson zastavil 25 z 26 striel súpera, jeho náprotivok John Gibson vykonal o tri zákroky viac.

New York Islanders s Jaroslavom Halákom v bránke prehrával na ľade Los Angeles Kings 1:2 po II. tretine.

Vegas Golden Knights - Boston Bruins 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 35. Tuch, 38. Šipačov (Tuch, Engelland), 60. O. Lindberg (W. Karlsson) - 60. Pastrňák (Marchand, McAvoy)
Zdeno Chára (Boston) 21:31 min, 1 strela, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 4 trestné minúty

Anaheim Ducks - Buffalo Sabres 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 36. Wagner (Vermette, Manson) - 2. McCabe (Beaulieu, Johan Larsson), 40. B. Pouliot, 60. Johan Larsson (R. O'Reilly)

Los Angeles Kings - New York Islanders 3:2 (1:0, 1:1)
Góly:13. Kopitar (Doughty, D. Brown), 32. Muzzin (Fantenberg, Toffoli), 46. Doughty (Kopitar) - 29. Josh Bailey, 55. Cizikas (Clutterbuck, Hickey)
Marián Gáborík (Los Angeles) nehral
Jaroslav Halák (New York Islanders) odchytal celý zápas a zneškodnil 24 z 26 striel súpera (88,9% úspešnosť zákrokov)

Viac o téme: Jaroslav Halák Zdeno Chára New York Islanders Boston Bruins