Po komplikáciách nečakaný a sladký triumf: Shiffrinová sa konečne dočkala!

Mikaela ShiffrinováMikaela Shiffrinová Zdroj: SITA

LAKE LOUISE - Američanka Mikaela Shiffrinová prekvapujúco zvíťazila v sobotňajšom skrátenom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarok.

Súťaž v kanadskom stredisku Lake Louise vyhrala časom 1:27,55 minúty pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou (+0,13 s) a Švajčiarkou Michelle Gisinovou (+0,17 s). Slovensko nemalo na pretekoch zastúpenie.

Pre Shiffrinovú to bolo premiérové víťazstvo v zjazde, no už 33. celkovo vo Svetovom pohári. Obhajkyňa veľkého glóbusu prekvapila už v piatkových pretekoch, keď skončila v tejto disciplíne tretia a prvýkrát sa postavila na pódium.

Dvadsaťdvaročná Američanka odštartovala ako ôsma v poradí a na všetkých medzičasoch bola rýchlejšia ako dovtedy vedúca Rebensburgová, nakoniec ju zdolala o 13 stotín sekundy. Z ďalších pretekárok jej výkon atakovali najviac Gisinová a Rakúšanka Cornelia Hütterová (+0,19 s), ktorá obsadila štvrté miesto.

Na štarte nechýbala ani Američanka Lindsey Vonnová, ktorá mala v piatok hrôzostrašne vyzerajúci pád, keď ju zastavili až ochranné siete pri trati. V sobotu skončila na 11. priečke. Organizátori museli skrátiť trať a posunúť štart o hodinu a štvrť. Dôvodom bol výpadok prúdu a keďže nefungovali lanovky, lyžiarky museli na miesto nového štartu doviezť snežnými skútrami.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová