Šéf UCI v tom má jasno: Froomea by mali pre doping suspendovať!

Chris Froome
Chris Froome

AIGLE - Podľa predsedu Medzinárodnej cyklistickej únie Davida Lappartienta by mal elitný tím Sky pozastaviť činnosť svojej hviezde Chrisovi Froomeovi, pokiaľ nebude vyšetrený jeho dopingový prípad z minuloročnej Vuelty. Slávny Brit pri triumfe na septembrovej Grand Tour prekročil povolený limit lieku na astmu, ktorý smie užívať so zvláštnym povolením, a hrozí mu, že o víťazstvo na Vuelte príde.

Porušenie pravidiel štvornásobný šampión Tour de France popiera. "Sky by mal Froomea suspendovať," povedal Lappartient francúzskemu denníku Le Telegramme. "Ja do toho ale nemám čo hovoriť. Každopádne bez ohľadu na to, či je vinný, bolo by to pre všetky jednoduchšie. Je na (manažérovi tímu) Brailsfordovi, aby prijal zodpovednosť. Navyše by som povedal, že si to ostatní jazdci želajú," uviedol francúzsky funkcionár.

Pred pár dňami vyzval Froomea k tomu, aby sa sám stiahol z pretekov, jeho francúzsky rival Romain Bardet. Lappartient sa domnieva, že prípad sa môže ťahať dlho. "Bude to vlečúca právna bitka. Môže to trvať najmenej rok," vyhlásil.


Tagy: UCI Chris Froome David Lappartient

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA