Neuveriteľná správa z dejiska olympiády: Kat Slovákov s dopingovým nálezom!

Žiga Jeglič a jeho gólové oslavy po víťaznom nájazdovom góle
Žiga Jeglič a jeho gólové oslavy po víťaznom nájazdovom góle

PJONGČANG - Zimné olympijské hry v Pjongčangu majú ďalšieho dopingového hriešnika, stal sa ním slovinský hokejový útočník Žiga Jeglič. Podľa správy v Olympijskom informačnom systému mu v tele našli zakázanú látku fenoterol.

"Športovec akceptoval porušenie antidopingových pravidiel, za čo je suspendovaný z ďalších súťaží a do 24 hodín musí opustiť olympijskú dedinu," uvádza sa v správe. Žiga Jeglič hral v minulosti v KHL za Slovan Bratislava. Otvorenie prípadu potvrdila aj antidopingová divízia Športového arbitrážneho súdu.

Podľa správy slovinského denníka Delo mal Jeglič pozitívny test po zápase proti OŠR v piatok 16. februára. Slovinec už nezasiahol do utorkového zápasu proti Nórom v play-off o postup do štvrťfinále. "Bral som liek na doliečenie dolných dýchacích ciest. Liek mi predpísali ešte v lete 2017 po testoch na Slovensku. Bohužiaľ, zabudol som v tomto smere požiadať o terapeutickú výnimku. Keďže som spravil túto chybu, všetkým v tíme som sa ospravedlnil. Teraz ma čaká antidopingová procedúra, počas ktorej sa nebudem k záležitosti vyjadrovať," povedal Jeglič pre Delo.

"Nechápem, ako sa niečo také mohlo stať. Som nahnevaný, pretože športovcom neustále prízvukujeme, že si musia dávať pozor na prítomnosť zakázaných látok v liekoch," poznamenal šéf Slovinskej antidopingovej agentúry Jani Dvoršak pre Delo.

Žiga Jeglič na ZOH 2018 odohral za Slovinsko všetky tri zápasy v základnej B-skupine. Na ľade strávil priemerne 16:29 min na jeden zápas, okrem piatich mínusových bodov a štyroch trestných minút si pripísal aj jeden gól - víťazný nájazd proti Slovákom.


Tagy: Slovensko Slovinsko Žiga Jeglič ZOH 2018 Pjongčang

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Frank Franklin II

DISKUSIA