Triumf pre kamaráta nevyšiel: Sagan srší sebavedomím! Slováci sa môžu tešiť

Peter Sagan
Peter Sagan

FILOTTRANOA - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v nedeľňajšej 5. etape pretekov Tirreno – Adriatico, ktorá viedla z Castelraimonda do Filottranoa a merala 174 km. Jazdec stajne Bora-hansgrohe zaostal o sedem sekúnd za víťazným Britom Adamom Yatesom z tímu Mitchelton – Scott. Tretie miesto obsadil Michal Kwiatkowski z tímu Sky, ktorý sa vďaka časovej bonifikácii dostal na priebežnú prvú priečku v celkovom hodnotení.

"Dnes to bola pre nás špeciálna etapa. Radi by sme venovali víťazstvo Michelemu Scarponimu, jeho žene a deťom, ale nevyšlo to. Cítil som sa dobre a tím pracoval výborne, takže si verím ohľadom veľkých cieľov, ktoré som si stanovil v tejto sezóne," povedal Peter Sagan na oficiálnej stránke Bora-Hansgrohe. "Naším plánom bolo pracovať pre Petra. Družstvo odviedlo skvelú prácu, ale v posledných kilometroch zaútočil Yates v správnom momente a rozhodol o víťazstve. Dnes bol najsilnejší. Samozrejme, chceli sme dnes vyhrať, ale taká je cyklistika," dodal športový riaditeľ Bory Enrico Poitschke.

Etapa bola venovaná pamiatke Michele Scarponiho, ktorý zahynul v roku 2011 pri rannom tréningu, keď sa zrazil s nákladným autom. Jej profil bol vlnitý, pričom do cieľa sa finišovalo do kopca. Rozhodovalo sa až v samom závere, keď sa 11 kilometrov pred koncom snažili najmä jazdci tímu Mitchelton – Scott roztrhať balík.

Peter Sagan sa však držal čelnej skupiny a mal dobré vyhliadky na umiestnenie medzi najlepšími. Štyri kilometre pred cieľom šliapol do pedálov Adam Yates, v kopci si vytvoril dostatočný náskok a napokon si vybojoval etapový triumf. Šprint skupiny za ním vyhrala Sagan.

"Cítil som sa dobre, tím odviedol dobrú prácu, vo finále ma dostal do potrebnej pozície. Ak som chcel uspieť, musel som zaútočiť. Motivovala ma včerajšia víťazná etapa môjho brata na Paríž-Nice. Mám za sebou kvalitný týždeň, ale sklamal ma pád v druhej etape," cituje Yatesa portál cycling-info.sk.


Tagy: Peter Sagan Tirreno – Adriatico

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe/Bettiniphoto

DISKUSIA