VIDEO Saganovu formu otestovali ťažké stúpania: Takto zhodnotil náročnú etapu

Peter Sagan
Peter Sagan

TREVI - Slovinský cyklista Primož Roglič vyhral piatkovú 3. etapu 53. ročníka pretekov Tirreno – Adriatico, ktorá viedla z Follonicy do Trevi a merala 234 km. Slovenský cyklista Peter Sagan sa nezapojil do boja o etapový triumf. Trojnásobný majster sveta jazdiaci za stajňu Bora-hansgrohe zaostal v cieľovom stúpaní.

Roglič prišiel do cieľa v čase 6:17:23 h, presadil sa po dlhom úniku v záverečnom stúpaní. Novým lídrom celkovej klasifikácie sa po páde Novozélanďana Patricka Bevina stal Brit Gerraint Thomas z tímu Sky, ktorý finišoval na štvrtej pozícii. 

"Tušil som, že musím vyštartovať skôr a nečakať až do konca. V kariére som už totiž prehral niekoľko šprintov. Tak som to skúsil a vyšlo to. Chcel som sa na týchto pretekoch zamerať na boj o celkovú klasifikáciu, ale včera sa udial pád, narazili do mňa zozadu a ja som poškodil bicykel. Musel som ho vymeniť a v tej chvíli som prišiel šancu bojovať o celkové vysoké umiestnenie. Teraz sa teda sústredím na iné ciele," povedal Primož Roglič, cituje ho web Cyclingnews.

Šesť kilometrov pred cieľom na rovinatejšom úseku bola vpredu stále väčšia skupina cyklistov vrátane Petra Sagana, ale to sa v záverečnom náročnom stúpaní zmenilo. Majster sveta v samom závere vpredu chýbal. "Dnes to bola náročná etapa s obtiažnymi stúpaniami v Trevi. Cítim sa vo forme, ale ešte sme iba na začiatku sezóny a najdôležitejšie ciele prídu o pár týždňov, či mesiacov. Tu na Tirreno-Adriatico nás čakajú ešte štyri etapy, na ktorých sa budeme snažiť dosiahnuť čo najlepšie výsledky," uviedol Sagan na svojom Facebooku. 


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
Dario Belingheri/ANSA/AP; Video: Youtube

DISKUSIA