Sagan mal opäť smolu a spadol: Prehovoril o svojom stave a ďalších pretekoch

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter BORA – hansgrohe/Bettiniphoto

HARELBEKE - Holanďan Niki Terpstra z tímu Quick-Step Floors sa po vydarenom sóle v záverečných 20 km stal víťazom známej belgickej cyklistickej klasiky E3 Harelbeke s dĺžkou 206,1 km.

Jeho víťazný čas bol 5:04:18 h. S odstupom 20 sekúnd skončil druhý Belgičan Philippe Gilbert rovnako z tímu Quick-Step Floors, ako tretí finišoval jeho krajan a lanský víťaz Greg van Avermaet (BMC Racing). Slovenský reprezentant Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v najlepšej desiatke v cieli chýbal.

Objavil sa tam o 3:23 min neskôr ako víťazný Terpstra na 26. mieste v pokojnom tempe bez snahy finišovať. Sagan je víťaz E3 Harelbeke z roku 2014 a dvakrát druhý z týchto pretekov (2013, 2016). Druhý slovenský zástupca na E3 Harelbeke Michael Kolář skončil na 62. priečke so 14-minútovým mankom.

Podľa webovej stránky tímu Bora-Hansgrohe Sagan približne 30 km pred cieľom utrpel pád, keď sa predtým spoločne s Danielom Ossom snažili zaceliť medzery, ktoré vznikli v pelotóne po aktivite jazdcov tímu Quick-Step Floors.

"Bola to rýchla a nervózna klasika. Až do Taaienbergu sa všetko vyvíjalo podľa plánu. Potom zaútočil tím Quick-Step Floors. Daniel a ja sme prevzali zodpovednosť a snažili sme sa spojiť skupinky do jednej. To si vyžiadalo veľa úsilia, keďže sme to museli robiť ešte pomerne vzdialene od cieľa. Tridsať kilometrov pred koncom pretekov som sa ocitol v páde. Niž vážne sa mi nestalo, len nejaké odreté časti na pravom stehne tam boli. Môj výkon to neovplyvnilo, už sa teším na ďalšie preteky," povedal Peter Sagan podľa webu Bora-Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan E3 Harelbeke Niki Terpstra