Slovensko tesne podľahlo Bosne a Hercegovine: Kovalík nezvládol súboj s Bašičom

Na snímke slovenský reprezentant Jozef Kovalík počas dvojhry proti Mirzovi Bašičovi z Bosny a HercegovinyNa snímke slovenský reprezentant Jozef Kovalík počas dvojhry proti Mirzovi Bašičovi z Bosny a Hercegoviny Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Slovensko prehralo 2:3 s Bosnou a Hercegovinou v bratislavskom stretnutí rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov (6. - 7. apríla). Dominik Hrbatý ako nástupca Miloslava Mečířa teda tesne neuspel pri svojej premiére vo funkcii kapitána tímu SR.

V sobotňajšom záverečnom zápase na antuke pod zatiahnutou strechou NTC pri priebežnom celkovom skóre 2:2 Jozef Kovalík podľahol Mirzovi Bašičovi za 125 minút 6:7 (0), 6:2, 3:6. Kovalík nastúpil namiesto Norberta Gombosa. Slováci budú 19. - 20. októbra alebo 26. - 27. októbra v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie v tejto skupine regionálnej zóny hrať so zdolaným zo súboja Rusko - Bielorusko (14. - 15. septembra). Za Rusmi by Slováci cestovali, Bielorusov by hostili doma. Bosna a Hercegovina si 14. - 16. septembra zahrá v play-off o svetovú skupinu MS tímov ITF 2019, súpera spozná v utorok 10. apríla, rozhodne o ňom žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (11.00 h SELČ).

Výsledok stretnutia rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2018 tenisových reprezentačných družstiev mužov:

SLOVENSKO - BOSNA A HERCEGOVINA 2:3
(6. - 7. apríla, Bratislava, antuka pod zatiahnutou strechou v NTC)

Piatok - dvojhry:
Norbert Gombos - Damir Džumhur 4:6, 1:6 za 69 minút (36, 33)
Martin Kližan - Mirza Bašič 7:6 (5), 6:1 za 82 minút (53, 29)
Sobota - štvorhra:
Andrej Martin, Igor Zelenay - Mirza Bašič, Tomislav Brkič 2:6, 4:6 za 60 minút (27, 33)