Kouč Slovana Ševela vtipkoval pred novinármi: Chcel by som Ronalda či Messiho, ale...

Tréner ŠK Slovana Bratislava Martin Ševela
Tréner ŠK Slovana Bratislava Martin Ševela

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava už naplno zarezávajú a pripravujú sa na budúci ročník najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Slovanisti avizovali už vopred, že v lete neplánujú veľkú obmenu kádra.

"Káder je aktuálne stabilizovaný, zmien bude minimum. Zmluva sa skončila Lukášovi Droppovi, Filipovi Oršulovi a Diamantisovi Chouchoumisovi. Frederik Valach prestúpil do Petržalky," uviedol na stredajšom brífingu športový riaditeľ Slovana Richard Trutz.

Do tímu zatiaľ pribudol zvonku iba brankár Matúš Ružinský zo Serede. Do prípravy sa zapoja aj odchovanci Slovana. "Doplnili nás hráči z našej akadémie - Samuel Kozlovský, Dávid Strelec Martin Trnovský a najlepší strelec tretej ligy David Hrnčár. Mládežnícky futbal je iný ako mužský, takže bude na nich záležať, ako sa chopia príležitosti," povedal tréner "belasých" Martin Ševela.

Niekdajší dlhoročný tréner AS Trenčín sa posilám nebráni, ale prvoradá je preňho kvalita. Spokojný je aj so súčasným stavom kádra. "Ako tréner by som chcel posilniť na každom jednom poste. Veľmi rád by som bol, keby som mal v tíme Cristiana Ronalda, Lionela Messiho či Sergia Ramosa. Pre nás je dôležité, aby neprišiel iba kus, ale kvalitný hráč. Keď nebudeme mať vyhliadnutého dostatočne kvalitného chlapa na danú pozíciu, tak budem pracovať s tými hráčmi, ktorých tu máme. Na každom poste by som si vedel predstaviť kvalitnejšieho hráča, ale ak zostaneme v tomto zložení, tak budem pokračovať s chlapmi, ktorí sú k dispozícii. Každopádne, keby prišiel Messi, nebránil by som sa," vtipkoval Ševela.

Otázne je ďalšie pokračovanie najlepšieho kanoniera v drese slovenskej reprezentácie Róberta Vitteka. "K 31. máju mu vypršal kontrakt a uvidíme, čo prinesú ďalšie dni," skonštatoval skúpo na slovo Trutz. Viac neprezradil ani Ševela. "Najbližšie dni dajú odpoveď na túto otázku. Robo bol ikona a hoci nedostal toľko priestoru na ihrisku, koľko si zrejme sám predstavoval, poriadok v kabíne bol. Ak príde k ďalšej dohode, budem rád," vyhlásil 42-ročný kouč.


Tagy: Martin Ševela ŠK Slovana Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA