Rozzúrení Srbi po zápase so Švajčiarmi: Čo tam tí chlapi robia?

Rozhodca Felix Brych leží v žalúdku srbskej reprezentácieRozhodca Felix Brych leží v žalúdku srbskej reprezentácie Zdroj: SITA/AP Photo/Victor Caivano

KALININGRAD - Vedenie srbskej futbalovej asociácie nemôže po piatkovom druhom zápase reprezentácie na svetovom šampionáte proti Švajčiarsku prísť na meno rozhodcovi Felixovi Brychovi a asistentom pri videu. Skúsený nemecký arbiter v polovici druhého polčasu namiesto nariadenia penalty za dvojnásobný zákrok obrancov na Aleksandra Mitroviča odpískal hráčovi útočný faul a jeho celok nakoniec gólom v poslednej minúte prehral 1:2.

"Možno sa dá pochopiť, že to rozhodca nevidel, ale práve preto sme snáď zaviedli videorozhodcu. Čo tam tí chlapi robia?" uviedol nahnevane viceprezident srbskej asociácie Savo Miloševič. Mitrovič sa v 66. minúte dostal do zovretia medzi obrancu Stephana Lichtsteinera a Fabiana Schära, ktorí ho viditeľne držali a stiahli k zemi. Brych však k údivu srbského útočníka posúdil situáciu ako jeho faul a nešiel sa ani následne na situáciu pozrieť na video.

Srbi sa cítili poškodení už proti Kostarike. "To je už druhá situácia, ktorá bola na svetovom šampionáte proti nám. Potom teda nechápem, prečo bolo video vôbec zavedené. Je to škandalózne. Dve rozhodnutia v dvoch zápasoch, to je proste veľa. Veď sú to majstrovstvá sveta," dodal bývalý reprezentant Miloševič.

Srbský tréner Mladen Krstajič nechcel rozhodcu na tlačovej konferencii rozoberať. "Ak to bola penalta, alebo nie, to nie je na mne, aby som hodnotil," povedal Krstajič, ktorého tím sa prepadol na tretie miesto v skupine E a v záverečnom zápase bude k prípadnému postupu s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať výhru nad favorizovanou Brazíliou.

Srbi nie sú na šampionáte prvým tímom, ktorý sa pozastavil nad tým, že sporné situácie neboli preverované na videu. Na nevyužitie novej technológie sa sťažovali Brazílčania taktiež po súboji so Švajčiarskom, Angličania po dueli s Tuniskom či Egypťania po zápase s domácim Ruskom.

Nejednotnosť rozhodcov pri posudzovaní jednotlivých verdiktov vyvolala kritiku aj v radoch expertov, FIFA ale pred pár dňami vo vyhlásení uviedla, že je s rozhodcami aj s videom nadmieru spokojná. Srbsko medzičasom už stihlo podať aj protest.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Srbsko Švajčiarsko Felix Brych Aleksander Mitrovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Victor Caivano; VIDEO: ngolos.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy