VIDEO Vavrovej nechytateľnej delovky: Gólom pomohol Kodani na pôde CSKA Sofia

Denis Vavro sa raduje z góluDenis Vavro sa raduje z gólu Zdroj: fck.dk

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Denis Vavro sa podpísal gólom pod triumf dánskeho FC Kodaň v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy na pôde CSKA Sofia 2:1. Dvadsaťdvaročný obranca vybehol na ihrisko v závere prvého polčasu a presadil sa v 64. minúte, keď vyrovnal na 1:1.

O desať minút neskôr rozhodol z penalty útočník Kenan Kodro. V drese hostí nastúpil v 76. minúte aj ďalší Slovák Ján Greguš a za domácich vedených bývalým kormidelníkom Spartaka Trnava Nestorom El Maestrom odohral celé stretnutie Boris Sekulič.

Obranca Oliver Práznovský prehral v drese arménskeho FC Alaškert na domácej pôde s rumunským CFR Kluž 0:2, keď sa o oba góly postaral útočník George Tucudean. Atalanta Bergamo potvrdila pozíciu favorita a na pôde Hapoelu Haifa vyhrala 4:1.

Premožiteľ Dunajskej Stredy v 2. predkole Dinamo Minsk zaknihoval na domácom štadióne vysokú výhru nad favoritom Zenitom Petrohrad 4:0. Slovenský stredopoliar Miloš Lačný sa tešil z triumfu svojho Torpeda Kutaisi nad FK Kukësi 5:2. Duel medzi rakúskym Sturmom Graz a cyperským AEK Larnaka prerušili za stavu 0:2 v závere druhého polčasu. Po asi polhodinovej prestávke sa hráči opäť vrátili na ihrisko a zápas pokračoval.

Hlavný rozhodca Mohammed Al-Hakim zo Švédska pristúpil k tomuto kroku po tom, čo jeho asistenta trafil pohár, ktorý priletel z tribún. Asistent utrpel krvácajúcu ranu. Al-Hakim následne prerušil duel a tímy poslal do šatní. Po približne polhodine sa však vrátili na trávnik a zápas pokračoval ďalej. Organizátori vďaka kamerovému systému identifikovali fanúšika, ktorý pohár hodil, a zo štadióna ho odviedla polícia.

Víťaz tejto konfrontácie sa stretne s úspešnejším z dvojice AS Trenčín - Feyenoord Rotterdam (prvý zápas 4:0).

Výsledky štvrtkových prvých stretnutí 3. predkola futbalovej Európskej ligy 2018/2019 (hrá sa na odvetu):

MAJSTROVSKÁ VETVA:
FC Alaškert (Arm.) - CFR Kluž (Rum.) 0:2 (0:1) - Oliver Práznovský (Alaškert) odohral celé stretnutie
FK Spartaks Jurmala (Lot.) - FK Suduva Marijampolé (Lit.) 0:1 (0:0)
Torpedo Kutaisi (Gruz.) - FK Kukesi (Alb.) 5:2 (4:1) - Marek Hlinka odohral celý zápas a Miloš Lačný (obaja Torpedo) hral do 67. min.
Hapoel Beer Ševa (Izr.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 2:2 (1:2)
FK Šerif Tiraspoľ (Mold.) - Valur Reykjavík (Isl.) 1:0 (0:0)
Ludogorec Razgrad (Bul.) - HŠK Zrinjski Mostar (Bos. a Herc.) 1:0 (1:0)
NK Olimpija Ľubľana (Slovin.) - HJK Helsinki (Fín.) 3:0 (1:0)

NEMAJSTROVSKÁ VETVA
AS Trenčín (SR) - Feyenoord Rotterdam (Hol.) 4:0 (3:0)
Góly: 6.,37.,63. Antonio Mance, 44. Azango, ŽK: 42. Sleegers, 52. Zubairu, 66. Antonio Mance - 78. Amrabat, 85. Clasie, rozhodovali: Schörgenhofer - Gutschi, Staudinger (všetci Rak.), 6 817 divákov

FK Ufa (Rus.) - FC Progres Niederkorn (Lux.) 2:1 (1:0)
Hapoel Haifa (Izr.) - Atalanta Bergamo (Tal.) 1:4 (1:2)
RB Lipsko (Nem.) - CS Universitatea Craiova (Rum.) 3:1 (1:0)
Apollon Limassol (Cyp.) - Dinamo Brest (Biel.) 4:0 (0:0)
FK Mariupoľ (Ukr.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 1:3 (1:2)
Sigma Olomouc (ČR) - Kajrat Almaty (Kaz.) 2:0 (1:0)
Dinamo Minsk (Biel.) - Zenit Petrohrad (Rus.) 4:0 (3:0)
Sturm Graz (Rak.) - AEK Larnaka (Cyp.) 0:2 (0:0)
Jagiellonia Bialystok (Poľ.) - KAA Gent (Belg.) 0:1 (0:0) - Marián Kelemen (Jagiellonia) odchytal celé stretnutie
CSKA Sofia (Bul.) - FC Kodaň (Dán.) 1:2 (1:0) - Boris Sekulič (CSKA) odohral celé stretnutie, Denis Vavro hral od 45.+ min a v 64. min strelil gól Ján Greguš (obaja FC Kodaň) hral od 76. min
FC Nordsjaelland (Dán.) - Partizan Belehrad (Srb.) 1:2 (0:1)
Besiktas Istanbul (Tur.) - LASK Linz (Rak.) 1:0 (1:0)
Olympiakos Pireus (Gréc.) - FC Luzern (Švaj.) 4:0 (3:0)
Vitesse Arnhem (Hol.) - FC Bazilej (Švaj.) 0:1 (0:0) - Matúš Bero (Vitesse) sedel na lavičke náhradníkov
KRC Genk (Belg.) - Lech Poznaň (Poľ.) 2:0 (1:0) - Matúš Putnocký (Poznaň) sedel na lavičke náhradníkov
FK Istanbul Basaksehir (Tur.) - FC Burnley (Angl.) 0:0

Viac o téme: Denis Vavro FC Kodaň CSKA Sofia
  • Zdroj: TASR, SITA