VIDEO Hertha zdolala Bayern: Duda s piatym gólom v sezóne

Ondrej Duda skóroval proti BayernuOndrej Duda skóroval proti Bayernu Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BERLÍN - Slovenský futbalista Ondrej Duda prispel gólom k triumfu Herthy Berlín v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Bayernom Mníchov 2:0. Presadil sa v 44. minúte, keď pridal druhý gól domácich.

Vedad Ibiševič otvoril skóre v 23. minúte z jedenástky. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant prekonal hosťujúceho brankára Manuela Neuera v závere prvého polčasu, keď z hranice päťky prudkou strelou pod brvno zužitkoval spätnú prihrávku Valentina Lazara. Pripísal si piaty gól v tejto bundesligovej sezóne, predtým skóroval do siete Schalke 04 (2x), Wolfsburgu aj Mönchengladbachu.

Hertha sa bodovo vyrovnala Bayernu na čele tabuľky, oba tímy majú na konte trinásť bodov. V prospech Mníchovčanov hovorí o čosi priaznivejšie skóre (12:5 ku 12:7).

6. kolo:
Hertha Berlín - Bayern Mníchov 2:0 (2:0)
Góly: 23. Ibiševič (z 11 m), 44. DUDA
/Ondrej Duda odohral celé stretnutie, v 44. min dal gól a v 90.+4 min dostal ŽK, Peter Pekarík (obaja Hertha) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Viac o téme: Hertha Berlín Ondrej Duda FC Bayern Mníchov
  • Zdroj: SITA, športky