Liberec deklasoval Litvínov: Hlavným strojcom vysokého víťazstva Libor Hudáček

Libor HudáčekLibor Hudáček Zdroj: Facebook - Bílí Tygři Liberec

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Libor Hudáček sa dvoma gólmi a jednou asistenciou podieľal na hladkom víťazstve Liberca 5:0 nad Litvínovom v nedeľňajšom zápase 10. kola najvyššej českej súťaže. V severočeskom derby tímov z vrchu tabuľky Liberec prekvapujúco dominoval a už prvú tretinu vyhral 4:0, pričom Hudáček dal prvý a tretí gól.

Brankárska opora žlto-čiernych Jaroslav Janus nebol tentokrát ani na súpiske, pretože Litvínov skúšal novú posilu Petra Kváču. Streleckú formu potvrdil aj Radoslav Tybor z Vítkovíc, ktorý sa po dvoch góloch v piatok presadil aj v nedeľu, no jeho tím nestačil na Kometu Brno 3:4 po predĺžení.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 10. kola najvyššej českej hokejovej súťaže:

Chomutov - Zlín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Liberec - Litvínov 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)