Abramovič chce predať Chelsea: Klub sa môže dostať do rúk českého miliardára!

Hráči Chelsea oslavujú strelený gól
Hráči Chelsea oslavujú strelený gól

PRAHA - Najbohatší Čech, podnikateľ Petr Kellner, by sa podľa serveru Týden.cz mohol stať majiteľom futbalovej Chelsea. Súčasný vlastník Roman Abramovič sa v tieni aféry okolo otravy agenta Sergeja Skripaľa údajne rozhodol londýnsky klub predať a k prvému rokovaniu by malo dôjsť v najbližších dňoch.

Abramovič kúpil Chelsea v roku 2003 za 60 miliónov libier a za jeho vlády narástla cena klubu na štyri miliardy libier. Londýnsky celok s ním tiež zaznamenal najúspešnejšie obdobie, keď získal päť titulov a pridal triumfy v Lige majstrov a Európskej lige. S výnimkou jedného titulu sa na všetkých úspechoch podieľal brankár Petr Čech, ktorý však pred tromi rokmi odišiel do Arsenalu. 


Po Skripaľovej otrave, ktorú mali vykonať ruskí agenti, však ľudia s väzbami na ruského prezidenta Vladimira Putina nie sú vo Veľkej Británii vítaní. Patrí medzi nich aj Abramovič, ktorý na ruský pas nedostal potrebné vízum a na izraelský mu bol povolený len skrátený pobyt na 60 dní. Abramovič sa preto údajne rozhodol Chelsea predať a záujem prejavil Kellner. 


"S Abramovičom viaže Kellnera nielen slovanská a podnikateľská vzájomnosť, ale aj pomerne úzke osobné väzby. Na štadióne Stamford Bridge majú VIP lóže vedľa seba, radi sa navzájom vyhľadávajú," uviedol Týden.cz. Server Lidovky.cz zase uviedol, že Kellner uvažuje o kúpe iba polovice akcií Chelsea. Podľa zdroja servera ponúka jednu miliardu libier, zatiaľ čo Abramovič požaduje tri.


Tagy: Roman Abramovič Chelsea FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Frank Augstein

DISKUSIA