Rytmus si ide splniť do ringu svoj sen: Hudba išla bokom, chcem vyhrať!

Patrik "Rytmus" Vrbovský
Patrik "Rytmus" Vrbovský

PRAHA - Premiéra slovenského repera Patrika "Rytmusa" Vrbovského v boxerskom ringu sa blíži. Populárny hudobník nastúpi 27. decembra 2018 v pražskej O2 Aréne pod záštitou organizácie XFN proti českému reperovi a thaiboxerovi Otakarovi "Marpovi" Petřinovi, ktorý sa medzi 16 povrazov vráti po takmer ôsmich rokoch. Rytmus si uvedomuje kvality protivníka, napriek tomu si ho sám vyžiadal.

"Je to pre mňa ďalšia méta. Trénujem tri roky. Dostal som ponuku od promotéra Petra Kareša boxovať s neznámym protivníkom. To som odmietol a vypýtal som si Marpa. Kareš ma upozornil, že Marpo je dobrý. Mne to však neprekáža. Mám 41 rokov, trénujem dvojfázovo. Idem si splniť sen a chcem podať čo najlepší výkon," povedal člen hudobného zoskupenia Kontrafakt.

Rytmus dosiaľ nemá so súťažným zápasom žiadnu skúsenosť. Proti Marpovi má iba tie najvyššie ambície. Aktuálne všetko podriadil tomu, aby sa čo najlepšie pripravil na zápas. "Nemám nabitý program. Posledného pol roka trénujem pod vedením Tomiho 'Kida' Kovácsa a hudba išla bokom. Môj cieľ je zvíťaziť. Myslím si, že každý trénuje preto, aby triumfoval, nie aby prehral. 'Kida' evidujem dosť dlho. Nevyhovovalo mi, že musím chodiť na tréningy do Anglicka alebo, že som nemal čisto boxerských trénerov a takého som potreboval," dodal Vrbovský.

Marpo aj počas prípravy na súboj s Rytmusom koncertuje s kapelou TroubleGang. Hoci vie, že ho čaká v ringu nováčik, nechce ho podceniť. "Koncerty ma často zničia viac ako tréningy. Snažím sa trénovať dvojfázovo. Je to všetko v rámci možností. Nikdy som takto netrénoval, chcem sa pripraviť čo najlepšie. Trikrát som išiel do ringu a podcenil som súpera. Jedenkrát ma to stálo titul majstra republiky v thajskom boxe. Tentoraz to tak nebude. Nechcem mať veľké reči na tlačovke, vždy za mňa hovorili činy v ringu, a tak to bude aj teraz," uviedol Petřina.

Očakávaný boxerský súboj a sprievodný galavečer MMA zmiešaných bojových umení za účasti českých hviezd Karlosa "Terminátora" Vémolu či Petra "Pína" Ondruša sa uskutoční tesne po Štedrom dni. Na mieste je teda otázka, ako budú vyzerať Vianoce u aktérov zápasov. "Skôr je otázka, ako to bude vyzerať potom. Komu to zasiahne do Silvestra," myslí si niekdajší bubeník skupiny Chinaski Marpo. "Pre mňa budú Vianoce spomenutý večer. Je to sviatok, galavečer storočia. Nič podobné tu dosiaľ nebolo. A niekto počas Vianoc dostane poriadnu nakladačku," povedal Vémola. "Ja mám Vianoce každý deň," uzavrel Rytmus.


Tagy: XFN Patrik Rytmus Vrbovský Oktar Marpo Petřina

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA