Boe v Česku zavŕšil hetrik triumfov: Víťazstvo aj v pretekoch s hromadným štartom

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe na strelnici
Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe na strelnici

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Víťazom pretekov s hromadným štartom mužov v 3. kole Svetového pohára v biatlone sa v nedeľu v českom Novom Meste na Morave stal Nór Johannes Thingnes Boe. Dvadsaťpäťročný severan zvíťazil po bezchybnej streľbe a najrýchlejšom bežeckom výkone s náskokom 46,5 s pred Francúzom Quentinom Fillonom-Mailletom. Tretí skončil s odstupom 54,1 s Rus Jevgenij Garaničev.

Olympijský víťaz z Pjongčangu J. T. Boe si na svoje konto pripísal už šiesty triumf z ôsmich pretekov od začiatku sezóny 2018/2019. Zároveň je nórsky biatlonista lídrom v celkovom poradí SP.

Na štart sa postavilo 30 pretekárov. Po dvoch bezchybných položkách v ľahu boli na čele pretekov nórski bratia - Johannes Thingnes Boe a Tarjei Boe. Pred tretím Rakúšanom Simonom Ederom mali náskok takmer 10 sekúnd. Po prvej 'stojke' ostal na prvom mieste už len osamotený Johannes Thingnes o viac ako 36 sekúnd pred Rusom Garaničevom. Po záverečnej streľbe sa poradie na prvých miestach nezmenilo. Na posledný bežecký úsek vyrážal Johannes Thingnes s náskokom 50 s pred Garaničevom. Ten rovnako na strelnici ani raz nezaváhal. Rus mal však len minimálny náskok pred Francúzom Fillonom-Mailletom, ktorý v závere pretekov podal lepší bežecký výkon a finišoval na druhom mieste pred Garaničevom.

Trojnásobný majster sveta Johannes Thingnes Boe rozšíril zbierku triumfov v pretekoch SP na dvadsaťosem, v pretekoch s hromadným štartom sa postavil na najvyšší stupienok po štvrtý raz. Obhajca veľkého glóbusu z ostatných siedmich rokov, fenomenálny Francúz Martin Fourcade minul na strelnici tri terče a obsadil 9. priečku. Za víťazom zaostal o takmer minútu a pol. Do najlepšej desiatky sa dostali dvaja domáci pretekári - Ondřej Moravec na ôsmom a Michal Krčmár na desiatom mieste.

Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie. Program 3. kola SP zavŕšia v nedeľu preteky s hromadným štartom žien o 14.30 h SEČ, na štart sa postavia aj Slovenky Paulína Fialková a Anastasia Kuzminová.

Výsledky - SP 2018/2019 v biatlone - 3. kolo - Nové Mesto na Morave (ČR) - nedeľa:

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km: 1. Johannes Thingnes Boe (Nór.) 37:25,2 min (0), 2. Quentin Fillon-Maillet (Fr.) +46,5 s (2), 3. Jevgenij Garaničev (Rus.) +54,1 s (0), 4. Arnd Peiffer (Nem.) +59,3 (1), 5. Erlend Bjöntega


Tagy: biatlon Johannes Thingnes Boe

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Petr David Josek

DISKUSIA