VIDEO Messi historickým ligovým gólom prispel k výhre Barcelony, Ceballos spasiteľom Realu

Lionel Messi a jeho gólové oslavyLionel Messi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľu v La Lige doma nad Eibarom hladko 3:0 a potvrdili post lídra. Argentínsky útočník Lionel Messi sa na výhre podieľal historickým gólom, keď pokoril métu 400 gólov v La Lige, potreboval na to 435 zápasov. Dva góly strelil uruguajský útočník Luis Suarez.

Tridsaťjedenročný Argentínčan strelil prvý ligový gól za FCB pred 14 rokmi. Druhým najlepším strelcom La Ligy je Portugalčan Cristiano Ronaldo (311 gólov/292 zápasov), tretím Španiel Telmo Zarra (251/278). Messi bol najlepším strelcom La Ligy už 5-krát, aktuálne vedie poradie jej topkanonierov so 17 gólmi.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 19. kola zvíťazilo Atlético Madrid nad Levante 1:0, keď o jediný gól zápasu sa postaral v 57. minúte Antoine Griezmann z pokutového kopu. Atléticu patrí v neúplnej tabuľke La Ligy 2. miesto s päťbodovou stratou na lídra.

Druhýkrát v tomto týždni sa v súťažnom zápase stretli Athletic Bilbao a FC Sevilla. Zatiaľ, čo vo štvrtkovom osemfinále Kráľovského pohára bola na pôde Bilbaa úspešnejšia Sevilla, ktorá vyhrala 3:1, ligový duel vyšiel lepšie domácim Baskom, ktorí zvíťazili zásluhou gólov Iňakiho Williamsa 2:0.

Real Madrid v záverečnom súboji dňa vyhral na pôde Betisu Sevilla 2:1, o triumfe úradujúceho európskeho šampióna rozhodol v 88. minúte stredopoliar Daniel Ceballos. "Biely balet" je v tabuľke štvrtý, na lídra stráca desať bodov.